Ośrodek harcerski w Białej przejdzie w ręce marszałka

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Ośrodek harcerski w Białej przejdzie w ręce marszałka

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Wczoraj zarząd powiatu dostał zielone światło na bezprzetargową sprzedaż ośrodka harcerskiego. Były pytania ze strony radnych.

Powiat tucholski jest właścicielem nieruchomości położonej w Białej o łącznej powierzchni 1,68 ha. Od sześciu lat znajduje się ona w rękach Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi Związku Hacerstwa Polskiego Hufca w Tucholi. Harcerze mają ośrodek w użyczeniu do końca roku 2022. - Nic się nie zmienia. Ośrodka nie mogliśmy wystawić na sprzedaż, ponieważ przez kilka najbliższych lat pozostanie w rękach harcerzy - informuje wicestarosta Zenon Poturalski. - Kupi go natomiast samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Ośrodek w Białej stanie się własnością marszałka za 904 tys. zł. Powiat tucholski otrzyma te pieniądze w trzech ratach w latach 2016-2018.

Jak tłumaczy wicestarosta, nieruchomość może być sprzedana w ten sposób, bo odbywa się to między skarbem państwa a jednostką samorządu terytorialnego. - W interesie wszystkich jest, aby marszałek to przejął. Ten ośrodek wymaga remontu i nakładów finansowych - dodaje Poturalski. - Radni zadawali pytania, co będzie dalej? Mogę powiedzieć, że w najbliższych latach nic nie powinno się zmienić dla harcerzy. Są oni grupą, która ma wsparcie ze strony państwa i ma dobre notowania, a co będzie za kilkanaście lat i kto będzie w kraju rządził? Tego nie jestem w stanie powiedzieć. W każdym razie, tam trzeba zrobić zmiany i musi się ta placówka rozwijać, bo od lat nic się tam nie dzieje.

Przypomnijmy, że marszałek jest też zainteresowany nabyciem muzeum.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.