W weekend poznaliśmy czterech kolejnych ćwierćfinalistów 9 sezonu Stalex Ligi w Świeciu. Wśród nich jest tylko jeden drugoligowiec.

Baraże o ćwierćfinał:

Pary ćwierćfinału:

Ćwierćfinał Pucharu Ligi:

III liga „A”: Unisław Team PBDI U-16 - Prosiaczek 1:3 (0:1) - Kacper Bańka (UT), Bartłomiej Brachucki 2, Wojciech Ratkowski (P).

Do czołowej „ósemki” dostał się Euro-Drób II Toruń, który w barażu zwyciężył Sylę/Kręgielnia 3:2. Torunianie wzmocnili się Sebastianem Łosiem i Remigiuszem Spychalskim. Ten drugi zdobył kluczowego gola na 3:1, gdy świecianie grali z „lotnym bramkarzem”.

Klub Podróżnika/Celcom Jeżewo uległ Greście Świecie 5:9. Jeżewianie na początku prowadzili 2:0, ale gdy dojechał nowy bramkarz Gresty Mateusz Kawała świecianie zaczęli dominować. I już do przerwy prowadzili 5:4.

Z kolei Akropol/Coffeein przegrał zdecydowanie z Wojownikiem Wabcz 2:7.

W ostatnim barażu, z udziałem dwóch extraligowców, Chełmża Futsal Team ograł Skodę Grudziądz 3:1. Pojedynek był zacięty. Zanosiło się w nim na dogrywkę, ale w końcówce chełmżanie zadali dwa ciosy.

W niedzielę oraz we wtorek rozegrano także trzy mecze ćwierćfinału Pucharu Ligi. Nie były one udane dla drużyn z Grudziądza. Kolejną niespodziankę sprawiły Świeckie Orły, które pokonały Grudziądz Team 3:1. W półfinale zagra też „lucky looser”. Królewscy zwyciężyli Czarnych Grudziądz 8:4.

Niespodziewanie za pucharową burtą znalazła się także WSD/Twoja Szkoła Grudziądz, która we wtorkowy wieczór przegrała z Euro-Drobiem II Toruń 2:3. Zwycięską bramkę w 39. min. strzelił Kamil Żółkiewski.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.