Osiem rowerów trafiło już do naszej szkółki kolarskiej [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Aktywny Rypin
Karolina Rokitnicka

Osiem rowerów trafiło już do naszej szkółki kolarskiej [wideo]

Karolina Rokitnicka

Młodzi kolarze z Rypina otrzymali nowe rowery do treningów. Zostały one przekazane w środę w hali Rypińskiego Centrum Sportu w Rypinie.

Jednoślady zakupiono w ramach “Projektu rozwoju kolarstwa w zakresie organizacji szkółki kolarskiej”. Sprzęt oraz koszulki przekazał dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Marcin Drogorób oraz koordynator programu Leszek Szyszkowski. W spotkaniu uczestniczyli zawodnicy klubu, ich trener Tomasz Kalich, a także burmistrz Rypina Paweł Grzybowski, który osobiście testował rowery. Już wcześniej wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali stroje,w tym kaski oraz buty.Szkółka powstała w Rypinie jesienią w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. W województwie kujawsko-pomorskim jest 27 takich ośrodków. W naszym powiecie oprócz Rypina, szkółkę ma też gmina Brzuze. Tutaj rowery do treningów przekazano już w listopadzie. Działalność klubów jest finansowana ze środków Polskiego Związku Kolarskiego oraz samorządów. Projekt ma budżet na poziomie 490 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prowadzeniem zajęć w Rypinie zajmuje się Klub Sportowy Cykliści. Trenerem młodych kolarzy jest Tomasz Kalich.

- Pozalekcyjne zajęcia kolarskie i ogólnorozwojowe prowadzone są dwa razy w tygodniu, po 90 minut, przez licencjonowanych instruktorów kolarstwa. Dzieci i młodzież trenują na rowerach górskich, gdyż jest to najbezpieczniejsza, najbardziej powszechna i najbardziej dostępna odmiana kolarstwa - mówi Artur Chodor, koordynator projektu na poziomie pierwszym i założyciel szkółek MTB Obiszów, na podstawie której stworzono program.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.