Osiem milionów złotych na stadion

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja/UM Bydgoszcz
KW

Osiem milionów złotych na stadion

KW

W projekcie miejskiego budżetu na 2017 rok zapisano m.in. milion złotych na rozpoczęcie przebudowy stadionu Polonii Bydgoszcz.

2 miliardy złotych wyniesie budżet miasta na 2017 rok. Ponad pół miliarda ratusz przeznaczy na inwestycje w mieście (440 milionów złotych bezpośrednio z budżetu miasta oraz 110 mln zł w ramach inwestycji miejskich spółek). Pozwoli to rozpocząć szereg nowych zadań.

- Czekaliśmy na ten moment - przyznał prezydent Rafał Bruski. - Możemy inwestować, nie pożyczając. Do wielu inwestycji przygotowujemy się już od dawna, by ruszyć z nimi jak najszybciej i nie ryzykować utraty dofinansowania.

Inwestycje w 2017 roku obejmą m.in. obiekty sportowe. Dla przykładu: milion złotych zarezerwowano na prace związane z rozpoczęciem przebudowy stadionu Polonii Bydgoszcz.

Na facebookowym profilu ratusza czytamy: „W 2017 roku zakończą się prace nad niezbędną dokumentacją pozwalającą rozpocząć modernizację obiektu przy ulicy Sportowej 2. Na pierwszy etap prac budowlanych przeznaczonych zostanie kwota 8 mln zł. W budżecie na rozpoczęcie inwestycji rezerwujemy milion złotych”.

Jak uściśla miejski skarbnik Piotr Tomaszewski, w 2017 będzie milion zł, w kolejnym roku - 7 mln zł. Zakończenie realizacji zadania planuje się na 2018 rok.

W projekcie budżetu na 2017 rok zapisano też m.in. ponad 11 mln zł na zakończenie budowy sztucznego lodowiska, 4 mln na rewitalizację kompleksu Astoria na cele sportowo-rekreacyjne wraz z budową 50-metrowego basenu krytego (w 2017 rozbiórka zabudowy), 500 tysięcy na „prace nad dokumentacją budowy hali lekkoatletycznej i strzelectwa sportowego na terenie Kompleksu Sportowego Zawisza przy ul. Gdańskiej 163”, 600 tys. zł na doposażenie klubów i obiektów sportowych w sprzęt oraz 2,8 mln na budowę przystani wioślarskiej przy ul. Żupy 4, niezbędne inwestycje związane z organizacją w przyszłym roku mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 21 (wymogi UEFA) i przebudowę toru regatowego w Brdyujściu.

KW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.