Sławomir Bobbe

Osiedle na 1200-1500 mieszkań powstanie przy ulicy Rycerskiej, na terenach niegdyś należących do PKP

Działki przy ulicy Zygmunta Augusta i Rycerskiej mają trafić pod budownictwo mieszkaniowe. Zarówno prywatna spółka jak i bydgoskie TBS widzi w tym miejscu Fot. Wojciech Arkuszewicz Działki przy ulicy Zygmunta Augusta i Rycerskiej mają trafić pod budownictwo mieszkaniowe. Zarówno prywatna spółka jak i bydgoskie TBS widzi w tym miejscu duży, niewykorzystany potencjał
Sławomir Bobbe

Zdegradowane okolice w pobliżu ul. Rycerskiej i Zygmunta Augusta mają zyskać nowe oblicze. Pracuje nad tym Moderator Inwestycje i bydgoskie TBS.

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło konkurs architektoniczny na koncepcję zabudowy zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej w Bydgoszczy (wygrała go bydgoska Pracownia Projektowa PRO AMAR). Powstać może tam około 100 nowych mieszkań.

- Warunki konkursu przewidywały opracowanie koncepcji dla I etapu inwestycji, lokalizowanej na nieruchomościach miejskich, ale także dla etapu II, przewidującego zmiany w obecnej zabudowie, stanowiącej własność prywatną - tłumaczy Magdalena Kwiatkowska, prezes BTBS. - Każdy z etapów jest autonomiczny i w żaden sposób nie narusza praw właścicieli nieruchomości. Wybrana praca ciekawie wpisuje się w istniejącą zabudowę i pozwala na wybudowanie około 100 nowych mieszkań z nowoczesną infrastrukturą.

 • Co dokładnie powstanie w ramach inwestycji?
 • Czy dawna siedziba Urzędu Celnego pozostanie?

Przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.