„Orzeł” obrósł w nowe piórka. Kiedy poleci?

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Decker
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

„Orzeł” obrósł w nowe piórka. Kiedy poleci?

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Dom handlowy „Orzeł”, zarówno od strony ulicy Wybickiego, jak i Podgórnej w Grudziądzu, zyskał o wiele bardziej nowoczesny wygląd.

- Wyładniał, wyróżnia się na tle stojących tutaj budynków - komentują przechodnie.

„Orzeł” rewolucję przechodzi także w środku. Prace jeszcze trwają na całego, ale przez drzwi wejściowe już widać ich efekt. Na parterze zlikwidowano znajduje się tutaj mniejsze pomieszczenia, i urządzono jedną, przestronną handlową halę. Trwa w niej ustawianie regałów.

- Będzie tutaj działał sklep wielobranżowy - mówi Iwona Peterwas, która w 2015 roku wraz z mężem kupiła budynek przy ulicy Wybickiego

Handel ma być prowadzony także na piętrze obiektu. Właściciele właśnie szukają najemców. - Jeszcze nie wiem , kiedy „Orzeł” zostanie uruchomiony - dodaje Iwona Peterwas.

Przypomnijmy, że „Orzeł” przed wieloma laty był jednym z najważniejszych punktów na handlowej mapie naszego miasta. Z czasem zaczął jednak podupadać.

Ostatecznie z powodu braku klientów został zamknięty latem 2013 roku. Później jego ówczesny właściciel - przedsiębiorca z Trójmiasta mówił „Pomorskiej”, że szuka inwestora, który wyłożyłby kasę na zagospodarowanie „Orła” i terenu w jego pobliżu. Nic z tego jednak nie wyszło i budynek poszedł pod młotek.

W naszym mieście nie brakuje obiektów handlowych, które czekają na ożywienie. Bez dwóch zdań należy do nich budynek dawnego KeMPiK-u na Rynku. Jego właściciel - firma Hurtostal z Bydgoszczy - za rewitalizację obiektu wzięła się kilka lat temu. Prace były zaawansowane, ale utknęły i obecnie nie wiadomo czy i kiedy będą kontynuowane.

- Nie mamy od właściciela budynku żadnych informacji w tej sprawie - mówi Stefan Baca z urzędu miasta.

Po zakończeniu robót miały tam działać sklepy oraz lokale gastronomiczne.Jest na to jeszcze szansa? Chcieliśmy wczoraj o to zapytać właściciela budynku, ale przez cały dzień był niedostępny.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.