Katarzyna Piojda

Orzeczenie sądu w sprawie uprowadzonych dzieci jest. - Ja go nie dostałem - mówi ojciec

Dzieciom nie dzieje się krzywda. Mają zapewnioną opiekę taty Fot. nadesłane Dzieciom nie dzieje się krzywda. Mają zapewnioną opiekę taty
Katarzyna Piojda

Rodzice mają sprawować opiekę naprzemienną - zdecydował sąd w sprawie dzieci. Chodzi o dziewczynkę i chłopca, które ponad 2 tygodnie temu zostały matce zabrane przez ojca.

W poniedziałek minęły 2 tygodnie, odkąd 6-letnia dziewczynka i 7-letni chłopiec są u taty. Przypomnijmy: ich rodzice rozstali się przed dwoma miesiącami. Mama z dziećmi wróciła w swoje rodzinne strony, do Bydgoszczy. Ojciec pozostał w domu pod Warszawą.
Rodzina kobiety przekonuje, że ojciec, kiedy chciał, mógł widywać się z maluchami. Mężczyzna przekonywał natomiast, że w ciągu 1,5 miesiąca spotkał się z dziećmi tylko 2 razy. Odebrał więc dzieci matce. To akurat wtedy, gdy one wyszły z dziadkiem do sklepu. Sprawa nadal nie doczekała się finału. Dzieci są z tatą w ich rodzinnym domu pod Warszawą. Mama nadal mieszka w Bydgoszczy.

Kontakt utrudniony

- Od tamtego czasu ani nie widziała dzieci, ani z nimi nie rozmawiała. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy 8 lipca wydał orzeczenie w trybie zaocznym - informuje pan Łukasz, wujek dzieci ze strony. - Od tej pory siostrzenica i siostrzeniec mają być tydzień u taty, a tydzień u mamy.

Sąd nakazał ojcu dzieci oddanie ich matce do 14 lipca do godziny 19. Dzieci nie wróciły. O szczegółach sprawy czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.