Anna Stasiewicz-Mąka

Oryginalny Konstal 805Na zachowany dla przyszłych pokoleń. Nadal jeździ w Bydgoszczy!

To już historyczne, pochodzące z 2016 roku, zdjęcie. Tramwaj Konstal 805 Na, nr wagonu 227 został niestety już wycofany z użytku. Na szczęście jego „brat”, Fot. Filip Kowalkowski To już historyczne, pochodzące z 2016 roku, zdjęcie. Tramwaj Konstal 805 Na, nr wagonu 227 został niestety już wycofany z użytku. Na szczęście jego „brat”, czyli nr 226 ocalał
Anna Stasiewicz-Mąka

Niedługo odejdą na zasłużoną emeryturę. Mowa o tramwajach Konstal, które przez ostatnich kilkadziesiąt lat jeździły po bydgoskich torach. Jeden oryginalny egzemplarz uda się zachować.

Powoli znikają z komunikacyjnego krajobrazu Bydgoszczy. Zastępowane przez nowoczesne tramwaje z Pesy, Konstale produkowane od 1979 do 1992 roku w Chorzowie, niedługo pewnie przejdą do historii.

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że większość jeżdżących jeszcze po Bydgoszczy Konstali, przeszła modernizację. Wymieniono m.in. siedzenia, zlikwidowano dolną szybę w drzwiach, uchwyty wewnątrz pomalowano na żółty kolor.

Wagonem, który ocaleje, jest wóz nr 226. To ostatni jeżdżący nadal pojazd z wnętrzem znanym z lat 80. i 90-tych, a dziś już niespotykanym.

Więcej w pełnej wersji artykułu. Zapraszamy na plus.pomorska.pl

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Stasiewicz-Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.