Orlęta pierwszy sprawdzian zagrają w sobotę

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Grzegorz Oleradzki

Orlęta pierwszy sprawdzian zagrają w sobotę

Grzegorz Oleradzki

Przygotowania do wiosennych spotkań rozpoczęli piłkarze czwartoligowej jedenastki Orląt Aleksandrów Kujawski.

Poprowadził je nowy szkoleniowiec Wiesław Borończyk. Zastąpił on Dariusza Durdę, z którym działacze aleksandrowskiego klubu zdecydowali się rozstać.

Pierwsze zajęcia miały lżejszy charakter, a ich głównym celem było wzajemne poznanie się. Bardziej intensywny charakter mieć będą z pewnością następne, a dla nowego szkoleniowca istotne będą wnioski z pierwszego sprawdzianu. Orlęta w sobotę 16 bm. zagrają w Toruniu z Elaną (początek o godzinie 13), a do tego czasu wyjaśnić się mogą niektóre sprawy kadrowe.

Nie potwierdziły się informacje o odejściu Łukasza Wituckiego, który jednoznacznie zadeklarował chęć dalszych występów w aleksandrowskich barwach. Być może w zespole pozostanie też napastnik Michał Witkowski, który z powodu trudności w pogodzeniu systematycznych treningów z pracą zawodową nosił się z zamiarem przejścia do piątoligowego Wzgórza Raciążek. Z realizacją tej decyzji postanowił się jednak wstrzymać do czasu rozmowy z nowym szkoleniowcem aleksandrowskiego klubu.

W sobotnim sprawdzianie w barwach Orląt zadebiutuje prawdopodobnie pozyskany z Elany ofensywny pomocnik Łukasz Cięgotura. Być może zagrają też inni nowi piłkarze, ale prezes Cezary Smieszny ich nazwisk do czasu sfinalizowania ewentualnych transferów nie chciał ujawnić. Pierwszoplanowym celem było pozyskanie młodzieżowca, a ten wymóg spełniał właśnie wychowanek Unii Gniewkowo Cięgotura. Wiosną w Orlętach nie zobaczymy z pewnością Jarosława Mańki (Flisak Złotoria lub Legia Chełmża) i prawdopodobnie Patryka Stasiaka, który już od dawna nie pojawił się na treningu.

Pod wodzą nowego szkoleniowca Jarosława Grzesiaka w piątek na pierwszym przedsezonowym treningu spotkają się piłkarze Włocłavii. Początek zajęć na obiektach włocławskiego OSiR o godzinie 17.30.

Grzegorz Oleradzki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.