Orkiestra zagra bez udziału mundurowych?

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Roman Laudański

Orkiestra zagra bez udziału mundurowych?

Roman Laudański

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez udziału mundurowych? Część środowisk przyjęłaby to z dużym zadowoleniem.

„Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby” - napisał na Twitterze poseł Stanisław Pięta z PiS.Czy ta poselska „wykładnia” będzie miała wpływ na udział przedstawicieli służb mundurowych w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od kilku lat jest solą w oku środowisk i mediów prawicowych? W części z nich Jurek Owsiak i Orkiestra przedstawiani są jak najgorsze zło. Czy teraz, kiedy Prawo i Sprawiedliwość ma swój rząd, prezydenta, przewagę w Sejmie i w Senacie środowiska prawicowe zrobią wszystko, by zabronić mundurowym wspierania WOŚP?

Do tej pory wojsko, policja, strażacy, strażnicy graniczni i celnicy wspierali na różne sposoby finał Orkiestry. Żołnierze budowali sceny, gotowali z powierzonych produktów grochówkę dla wolontariuszy, sztabów i osób wspierających Owsiaka. Bardzo często żołnierze, strażacy czy policjanci organizowali pokazy statyczne najróżniejszego sprzętu lub oferowali w ramach licytacji np. dzień na poligonie. Przez wszystkie lata naszego zaangażowania w Iraku i w Afganistanie żołnierze spontanicznie organizowali sztaby i wspierali Orkiestrę zbiórką pieniędzy nie tylko w polskim kontyngencie.

W minionych latach toruńskie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia oferowało na aukcję dzień na poligonie, w ramach którego można było wcielić się w rolę artylerzysty lub strzelca wyborowego. W tym roku, jak się dowiedzieliśmy, żaden sztab Orkiestry nie zwrócił się z taką prośbą do artylerzystów, dlatego - na razie - nie planują swojego udziału w Orkiestrze.

Bydgoscy logistycy w ramach orkiestrowej licytacji proponowali m.in. kurs nauki jazdy czterdziestotonowym wozem zabezpieczenia technicznego. Czy i w tym roku gotowi są zaproponować taką atrakcję - nie udało się nam ustalić.

Inowrocławskie jednostki 56. Baza Lotnicza i 2. Pułk Inżynieryjny już w ubiegłym roku nie brały udziału w finale Orkiestry. Na razie nie zapadły decyzje, by coś miało się zmienić w tym roku.

Roman Laudański

Nieustającą radością w pracy dziennikarskiej są spotkania z drugim człowiekiem i ciekawość świata, za którym coraz trudniej nam nadążyć. A o interesujących i intrygujących sprawach opowiadają mieszkańcy najmniejszych wsi i największych miast - słowem Czytelnicy "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.