Orkiestra zagra, ale nie w Koronowie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Anna Stasiewicz

Orkiestra zagra, ale nie w Koronowie

Anna Stasiewicz

Jak się okazuje, nie znalazł się chętny, kto chciałby zająć się pomocą.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w tym roku w Koronowie. Osoby, które organizowały imprezę charytatywną w poprzednich latach postanowiły przekazać pałeczkę innym. Problem w tym, że nie udało się znaleźć nikogo, kto chciałby się tym zająć.

- Do listopada powinien zawiązać się nowy Sztab Orkiestry, ale nie wpłynęło do nas żadne zgłoszenie - tłumaczy Magdalena Tabasz z referatu rozwoju i promocji Urzędu Miejskiego w Koronowie. - To pierwsza taka sytuacja od lat.

Zamiast WOŚP w niedzielę w Koronowie będzie można zobaczyć turniej i wesprzeć ośmioletnią Izę Kuś. Od godz. 9 w Hali Widowiskowo- Sportowej Klubu Spartakus zagrają miejscowi siatkarze.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawią się jutro od rana na ulicach naszych miast. Jednak już dziś o godz. 16 w kinoteatrze Adria rozpocznie się „Nasercowe granie”. Koncert poprowadzą, jak zwykle niezawodni Grzegorz Suliga, Rosół Rosolki, oraz Jerzy Kamiński.

Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszą oczywiście licytacje. Prezydent Rafał Bruski przekazał koszulkę reprezentacji Polski w koszykówce, którą podarował mu Marcin Gortat oraz voucher na obiad dla dwóch osób. Zwycięzca licytacji będzie miał możliwość (wraz z wybraną przez siebie osobą towarzyszącą) spotkania się i wspólnego zjedzenia obiadu z prezydentem.

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a oraz Stowarzyszenie Visus Supremus wystawili na aukcję dzień pobytu w bydgoskim ośrodku. Zwycięzca licytacji wcieli się w rolę ucznia placówki. Radosław Sikorski przekazał reprint oryginału tekstu Konstytucji 3 Maja.

Finał WOŚP to też występy muzyczne. Na Starym Rynku rozpoczną się już w południe. Na godz. 20 zaplanowano „Światełko do nieba”.

Rady policji na WOŚP

Funkcjonariusze apelują do wszystkich wolontariuszy o ostrożność i rozsądek podczas kwestowania.

- Szczególnie powinniśmy unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery - radzi podinspektor Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. - Nie chodźmy tam zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu.

Co jeszcze radzą policjanci wolontariuszom WOŚP?
Nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób. Kiedy jednak staniemy się ofiarą napadu, nie starajmy się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki. - Pamiętajmy, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną - stwierdza Monika Chlebicz. - Jeśli to możliwe, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę.

W tym roku orkiestrowi wolontariusze również liczą, że ich puszki szybko zapełnią się monetami i banknotami.
materiały WOŚP Tak wygląda identyfikator wolontariusza WOŚP.

Ważne jest też, by jak najszybciej powiadomić policjantów o popełnionym przestępstwie. Kiedy mamy jakiekolwiek podejrzenia, nie wahać się, natychmiast powiadamiać policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.
Funkcjonariusze apelują też do dorosłych, by szczególnie zwrócili na najmłodszych wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek. - Zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Najlepiej jednak, by dzieci kwestowały pod opieką dorosłych - dodaje rzeczniczka.

W tym roku orkiestrowi wolontariusze również liczą, że ich puszki szybko zapełnią się monetami i banknotami.
materiały WOŚP Tak wygląda oryginalna puszka WOŚP.

Z myślą o osobach starszych policjanci uruchomią w najbliższa niedzielę specjalne punkty informacyjne.
Pokażą na przykład, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP (identyfikator, prawidłowe banderole na puszce), tak by w trakcie zbiórki nie doszło do oszustw bądź wyłudzeń pieniędzy.

Przypominamy, że podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszyscy wolontariusze mogą podróżować komunikacją miejską w Bydgoszczy za darmo.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.