Orkiestra będzie grała przez kilka dni

Czytaj dalej
Fot. Anna Matuszewska
Katarzyna Pomianowska

Orkiestra będzie grała przez kilka dni

Katarzyna Pomianowska

W niedzielę, 10 stycznia zorganizowany zostanie 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brodnicy. Atrakcji z tej okazji nie zabraknie.

Podobnie jak w latach minionych w zbiórkę można będzie zaangażować się już kilka dni wcześniej. W jaki sposób i gdzie? Sprawdziliśmy.

W Jabłonowie „granie” na rzecz WOŚP rozpocznie się 8 stycznia (piątek). W sali widowiskowej domu kultury będzie można obejrzeć jasełka w wykonaniu kółka teatralnego „Smyki”. Początek o godz. 17. Dzień później o godz. 17 w świetlicy w Mileszewach zaplanowano sprzedaż gadżetów, występy solistów oraz jasełka w wykonaniu mieszkańców Lembarga. Początek o godz. 17. Również w sobotę o godz. 10 w gali sportowej jabłonowskiego gimnazjum rozpocznie się turniej piłki nożnej. Wpisowe (100 zł od drużyny) zasili konto orkiestry. Przypomnijmy, że zgłoszenia drużyn przyjmowane są jeszcze tylko dziś.

Stowarzyszenie Horyzont i SP w Nieżywięciu zapraszają na turniej tenisa stołowego. Sportowe zmagania - w sobotę, 9 stycznia w sali SP w Nieżywięciu. Początek o godz. 13.30. - Wpisowe, to dobrowolna kwota wrzucona do puszki - informuje Agnieszka Trędowska, prezes stowarzyszenia. Turniej rozegrany zostanie w trzech kategoriach (oddzielnie dla kobiet i mężczyzn). Przy stoliku zmierzą się mieszkańcy w wieku do lat 12, w wieku 13-18 lat orz w trzeciej grupie - wszyscy pozostali. System przeprowadzenia zawodów będzie uzależniony od ilości zgłoszonych zawodników. Szczegóły: tel. 607 787 357.

W piątek, o godz. 18 zaplanowano tenis stołowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie, a dzień później - w barze „U Włodka” - turniej w piłkarzyki. Początek - 18.

W Brodnicy - w przeddzień finału będzie można wziąć udział w X rowerowej masie krytycznej. Tym razem amatorzy dwóch kółek pojadą z myślą o zbiórce na rzecz WOŚP. Początek o godz. 15 - przy BDK, zakończenie planowane jest o godz. 17 na zakolu Drwęcy.

- Jak przystało na karnawałową masę, przebieramy się - zachęca na facebookowym profilu Jaśkowej Drogi - prezes Mirosława Karpowicz. - Tegoroczne hasło brodnickiej WOŚP brzmi: „Mierzymy wysoko”, a więc kosmos jest nasz. Świetnie w ten temat wpisują się Gwiezdne Wojny. Fajnie byłoby gdyby pojawił się w naszym peletonie lord Vader, księżniczka Leia czy może Chewie. Tak naprawdę jednak liczy się Wasz udział w tej świetnej imprezie. Strój jest tylko dodatkiem do super zabawy. Cieszę się na kolejne spotkanie z Wami tym bardziej, że wspieramy cudowną akcję - zachęca niezdecydowanych.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.