Organizacje pozarządowe otrzymały pieniądze na swoje działania

Czytaj dalej
Fot. pwys
(PWYS)

Organizacje pozarządowe otrzymały pieniądze na swoje działania

(PWYS)

W ramach konkursów dla organizacji pozarządowych przekazano stowarzyszeniom 40 tys. zł. Z roku na rok gmina Radomin zwiększa dotacje.

Co roku, pod koniec marca w gminie Radomin rozstrzygane są konkursy dotyczące wsparcia dla organizacji pozarządowych. W tym roku, w ramach dwóch konkursów z zakresu sportu i kultury fizycznej oraz przeciwdziałaniu uzależnieniom, przeznaczono 40 tysięcy złotych. Jest to o 5 tysięcy więcej niż w 2015 roku.

Podobnie jak w latach poprzednich najwięcej pomocy otrzyma Klub Sportowy „Sokół” Radomin. W dwóch konkursach prawie 27 tysięcy złotych dotacji. Pieniądze zostaną przeznaczone na działania sportowe pod hasłem „Zdrowo bo na sportowo”.

Również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płonnem oraz w Radominie otrzymali na działania sportowe odpowiednio po 800 i 2500 złotych z pierwszego konkursu. Gmina wsparła także sportowy pomysł Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dulsku „Ruch jest życiem, życie jest ruchem - zajęcia rekreacyjno-sportowe” kwotą 1000 złotych.

Najwięcej pomocy w ramach konkursu dotyczącego rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałaniu narkomanii i innym uzależnieniom na terenie Gminy Radomin otrzymało Stowarzyszenie Jakubowe w Płonnem. Zamierza ono przeznaczyć dotację - 2300 złotych, na działania profilaktyczne pod nazwą „Jeden dzień bez nałogów”. Pomoc w tym konkursie otrzymała także wspomniana wcześniej parafia w Dulsku, która zorganizuje zajęcia dla młodych mieszkańców pod hasłem „Wiosna w sercach naszych”. Na ten cel pozyskała 1700 złotych. Ponadto strażacy z OSP Dulsk chcą zorganizować wyjazdy edukacyjne w ramach projektu „Wyjeżdżamy, zwiedzamy i odpoczywamy - bez nałogów” - 800 złotych. Również strażacy z Radomina i Płonnego zorganizują zajęcia dotyczącą zwalczania i przeciwdziałania uzależnieniom pod hasłami „Ze strażą z dala od używek” - 1000 złotych i „Ze strażą z dala od nałogów” - 500 złotych.

Niecały tysiąc złotych pomocy otrzymało również Stowarzyszenie MONAR, które planuje organizować działania pod hasłem „Mnie to nie dotyczy… Fakty i mity o uzależnieniach”.

Wyjazdy edukacyjne chcą organizować panie skupione w Stowarzyszeniu Nowoczesnych Gospodyń z Radomina i okolic. Organizacja pozyskała 1800 zł. Podobnie jak w latach poprzednich pomoc otrzymają także harcerze z działających na terenie gminy drużyn harcerskich z Radomina i Płonnego - 1000 zł.

- W tym roku harcerze z Radomina i Płonnego zdobywają wiedzę o patronie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, Mikołaju Koperniku - mówi Anita Kłoss, nauczycielka i jednocześnie drużynowa harcerska w Szkole Podstawowej w Radominie. - Dotacje chcemy przeznaczyć na organizacje wyjazdów śladami polskiego astronoma.

Autor: (PWYS)

(PWYS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.