Opowiadały o tym jak żyją w swoim kraju

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Opowiadały o tym jak żyją w swoim kraju

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

W II Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach gościły sympatyczne młode dziewczyny z dalekich krajów. Na angielskim było więc międzynarodowo.

22-letnia Nigar z Argentyny i 26-letnia Fanny z Brazylii gościły w II liceum w Chojnicach.

- Wolontariuszki prowadziływarsztaty na lekcjach języka angielskiego, w trakcie których prezentowały kulturę, zwyczaje i tradycje panujące w ich krajach - informuje Dominika Herbowska-Drejer, nauczycielka z LO. - Studentki chętnie odpowiadają na pytania, opowiadają, jak wygląda ich życie codzienne oraz jak postrzegają Polskę i tutejszą młodzież. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się prezentacje multimedialne, zdjęcia i filmy pokazujące krajobrazy i zabytki w ich ojczyznach. Dziewczyny przyjechały do Polski w ramach programu World Talks, który jest realizowany przez AIESEC - największą na świecie międzynarodową organizację studencką.

II LO współpracuje z AIESEC od roku 2012, do tej pory szkołę odwiedziło sześciu studentów z pięciu krajów: Brazylii, Australii, Wietnamu, Chin, Rumunii i Tunezji.

Wolontariusze mieszkają z rodzinami licealistów, zwykle spędzają w Chojnicach od jednego do dwóch tygodni.

- Zajęcia ze studentami są bardzo popularne wśród uczniów II LO, którzy nie tylko poznają inne kraje i uczą się tolerancji, ale przede wszystkim wykorzystują język angielski w praktyce - podkreśla Herbowska-Drejer.

Takie ciekawe rozmowy z obcokrajcowcami są dla licealistów bodźcem do tego, by być otwartym na świat. Potem, najczęściej w sieci, szukają informacji o nieznanych krajach. Może kiedyś je nawet zobaczą.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.