Opłatkowe spotkanie nie tylko w gronie pań

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Opłatkowe spotkanie nie tylko w gronie pań

Jolanta Młodecka

Jest wiele okazji, kiedy panie z kół gospodyń wiejskich mogą pokazać, na co je stać. Taką bez wątpienia było świąteczne spotkanie w Kłonówku, w gminie Radziejów.

Tradycje - rzecz święta - uznały panie z koła gospodyń wiejskich i przygotowały w wiejskiej świetlicy opłatkowe spotkanie. Były wigilijne potrawy, choinka, kolędy i serdeczne życzenia przy łamaniu się opłatkiem.

Świąteczne potrawy poświęcił ks. Andrzej Nowak, proboszcz parafii Byczyna. Gospodarzem opłatkowego spotkania było w tym roku koło gospodyń wiejskich w Kłonówku i Kwilnie oraz jego przewodnicząca Urszula Śniadecka. Bo to też jest tradycja, że co roku gospodynie z innej wsi przygotowują takie spotkanie.

Ale zastawione tradycyjnymi potrawami stoły, piękne udekorowane, to oczywiście zasługa pań działających w kole. Dodajmy, że niezbędne produkty zakupione zostały ze składkowych pieniędzy pań ze wszystkich kół w gminie. Ale potrawy przygotowane zostały oczywiście przez panie z koła Kłonówek-Kwilno, mistrzynie kujawskiej kuchni.

- Jesteśmy młodym kołem, działamy dopiero kilka lat - mówi Urszula Śniadecka. - To było dla nas wielkie wyzwanie, przygotować takie spotkanie. Ale mam nadzieję, że wszystko poszło dobrze i że nasi goście są z nas zadowoleni.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.