Opiekun dla zwierzaka poszukiwany

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Opiekun dla zwierzaka poszukiwany

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Wyprowadzą na spacer, nakarmią, wyszczotkują, a nawet się pobawią - rośnie zainteresowanie usługami petsitterów, którzy odwiedzają swoich podopiecznych w domach.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które z jakichś powodów nie mogą pozostawić pupila u rodziny lub znajomych, a nie chcą skorzystać z usług hoteli dla zwierząt.

Mają w domu trzy koty, a od niedawna dołączyły do tego grona również złote rybki. Gdy planują wakacje, starają się zabierać na nie również mruczki. Jednak czasami nie ma takiej możliwości, a w przypadku akwarium pojawia się dodatkowy problem z transportem. - Zastanawiamy się nad skorzystaniem z usług opiekuna, który zająłby się naszymi pupilami podczas urlopu - mówi Joanna Stocka-Kotecka, która mieszka z rodziną w Bydgoszczy. - Wolelibyśmy zatrudnić kogoś, kto ma już doświadczenie w opiece nad zwierzętami i może przedstawić referencje.

W internecie można natknąć się na mnóstwo ogłoszeń, w których petsitterzy oferują swoje usługi. Istnieją również strony, które pomogą znaleźć opiekuna działającego na terenie danej miejscowości.

Takie osoby najczęściej zajmują się wyprowadzaniem psów, ale także pielęgnacją, sprzątaniem kuwet i klatek czy po prostu spędzeniem czasu ze zwierzakiem. - Kiedyś trzy razy dziennie zaglądałam do dwóch kotów, których właściciel wyjechał na trzy tygodnie - mówi Beata Krzyżyńska, która mieszka w Chełmży. - Pilnowałam, aby zjadły posiłki, dbałam, aby miały czysto i bawiłam się z nimi. Podczas każdej wizyty spędzałam w ich domu trzy godziny.

Kobieta opiekowała się również psami, papugami, rybkami i małymi gryzoniami. - Od zawsze miałam kontakt ze zwierzętami - opowiada. - Interesuję się behawiorystyką i myślę o zrobieniu specjalistycznego kursu.

Większość petsitterów traktuje to zajęcie jako pracę dorywczą. Monika Kubek przeprowadziła się do Torunia na studia. I właśnie tak postanowiła dorobić. - Czasami zdarzają się sytuacje losowe, które nie pozwalają zająć się pupilem, jak np. długa choroba - opowiada studentka. - Wtedy oferuję swoją pomoc.

Niektóre zwierzaki potrzebują całodobowej opieki i wówczas petsitter na określony czas wprowadza się do domu ich właścicieli. Do jego dodatkowych zajęć może również należeć zaprowadzenie czworonożnego podopiecznego do salonu piękności i weterynarza.

Ceny wahają się od 10 zł za godzinę do nawet 50 zł, a wszystko zależy od zakresu obowiązków.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.