Oni wiedzą, jak trzeba zapobiegać pożarom. Będą strażakami?

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Oni wiedzą, jak trzeba zapobiegać pożarom. Będą strażakami?

Jolanta Młodecka

Uczniowie szkół wykazali się dużą wiedzą na temat zapobiegania pożarom. Będą reprezentować powiat w turnieju wojewódzkim.

Profilaktyka i praca z młodzieżą to jedno z ważniejszych zadań, jak stawiają przed sobą druhowie z jednostek OSP. Do nich należą m.in. turnieje wiedzy. Konkurs powiatowy „Młodzież zapobiega pożarom” poprzedzony był eliminacjami w gminach.

W tym roku eliminacje do turnieju wojewódzkiego przeprowadzone zostały w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce. Nie przypadkowo, bowiem w tej szkole od września ubiegłego roku funkcjonuje klasa mundurowa o profilu pożarniczym. Turniej był więc dobrą okazją do przedstawienia ofertą.

To był osiemnasty turniej „Młodzież zapobiega pożarom”. Łącznie w trzech kategoriach wiekowych wzięło w nim udział 24 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jury, któremu przewodniczył Leszek Rosół, uznało, że największą wiedzą pożarniczą wykazali się: Alicja Kiełbasa, Marta Dziubich i Aleksandra Sikorka - szkoły podstawowe, Monika Kalinowska, Sylwia Stolarska i Małgorzata Nowakowska - gimnazja. Damian Smól, Patrycja Loksztajn i Arkadiusz Kapturki - ponadgimnazjalne.

W finale wojewódzkim powiat radziejowski reprezentować będą: Alicja Kiełbasa, Monika Kalinowska i Damian Smól. Były nagrody i dyplomy, które wręczyli starosta Jarosław Kołtuniak oraz i Roman Szczerbiak, prezes ZOSP RP.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.