Oni robią dużo dla innych i dla regionu

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk

Oni robią dużo dla innych i dla regionu

Janina Waszczuk

Trwa plebiscyt na Człowieka Roku 2015. Mamy już pierwsze kandydatury, ale czekamy także na zgłoszenia od Was.

W każdym powiecie są osoby, które zasługują na to miano. Bardzo często są to ludzie skromni i sporo robią bez rozgłosu. Wy możecie je docenić, zgłaszając je do naszego plebiscytu.

Dziś przedstawiamy kandydatkę z powiatu chojnickiego.

Elwira Bieszke-Binnebesel jest dyrektorką Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. Jak zaznacza, wszelkie inicjatywy i sukcesy szkoły to praca zespołowa, całego grona pedagogicznego i w żadnym wypadku nie chce sobie przypisywać żadnej z inicjatyw.

- Fakt, że mam sporo pomysłów i często rzucam hasło i to się dzieje. I wychodzi wspaniała impreza - mówi dyrektorka. - Mój autorytet wypracowałam nie przymusem, a tym, że zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły mogą liczyć w każdej sprawie na moją pomoc i wsparcie.

W szkole w Malachinie wiele się dzieje. Są białe soboty, są akcje krwiodawstwa, gdzie młodzież aktywnie włącza się. Są spotkania wigilijne całych rodzin. - Współpracuję z ośrodkiem pomocy społecznej. Pracuję w takim środowisku, gdzie bardzo dużo osób potrzebuje pomocy. Pojawiają się narkotyki i przemoc - wylicza dyrektorka szkoły. - Ja docieram do tych ludzi i niejednokrotnie mówię im, jak z tego wyjść, gdzie udać się po pomoc. Mam prawnicze wykształcenie, często piszę wnioski, udzielam porad, gdzie mają szukać pomocy, a nawet chwytam za słuchawkę i umawiam dzieci do lekarza. W ośrodkach szybciej ich przyjmą, bo mnie jest trudniej odmówić.

Jak mówi Bieszke-Binnenbesel, są trudne czasy, trzeba dużo rozmawiać z młodzieżą. - Życzliwością i dobrym słowem zrobi się więcej niż nakazami - dodaje. - Każdy ma w sobie dobro i trzeba je odkryć i pielęgnować. Uśmiechem można dużo zdziałać. U nas w regionie jest co robić i zachęcam cały zespół, aby nawet małymi kroczkami, ale pomagać i wspierać ludzi.

Po przyjmowaniu zgłoszeń rozpocznie się głosowanie i wówczas będziecie mogli poprzeć kandydata, który wam się najbardziej podoba.

Ostatni rok przyniósł wiele interesujących wydarzeń i inicjatyw w regionie. Zachęcamy, aby zgłosić ich animatorów. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, uzasadnienie i zdjęcie. Można je przesyłać e-mailem na adres plebiscyt@pomorska.pl, wpisując w temacie wiadomości „Człowiek Roku 2105 Gazety Pomorskiej“ lub na formularzu dostępnym na stronie internetowej Pomorskiej. Plebiscyt przebiega w dwóch etapach. Pierwszy - powiatowy zakończy się wybraniem trzech osób, które przejdą do etapu regionalnego i będą walczyć o tytuł Człowieka Roku 2015. Głosowanie w pierwszym etapie potrwa od 25 stycznia do 8 lutego, a w drugim etapie od 12 do 22 lutego.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.