Oni robią dużo dla innych i dla regionu

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk

Oni robią dużo dla innych i dla regionu

Janina Waszczuk

Trwa plebiscyt na Człowieka Roku 2015. Mamy już pierwsze kandydatury, ale czekamy także na zgłoszenia od Was.

W każdym powiecie są osoby, które zasługują na to miano. Bardzo często są to ludzie skromni i sporo robią bez rozgłosu. Wy możecie je docenić, zgłaszając je do naszego plebiscytu.

Dziś przedstawiamy kandydatkę z powiatu chojnickiego.

Elwira Bieszke-Binnebesel jest dyrektorką Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. Jak zaznacza, wszelkie inicjatywy i sukcesy szkoły to praca zespołowa, całego grona pedagogicznego i w żadnym wypadku nie chce sobie przypisywać żadnej z inicjatyw.

- Fakt, że mam sporo pomysłów i często rzucam hasło i to się dzieje. I wychodzi wspaniała impreza - mówi dyrektorka. - Mój autorytet wypracowałam nie przymusem, a tym, że zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły mogą liczyć w każdej sprawie na moją pomoc i wsparcie.

W szkole w Malachinie wiele się dzieje. Są białe soboty, są akcje krwiodawstwa, gdzie młodzież aktywnie włącza się. Są spotkania wigilijne całych rodzin. - Współpracuję z ośrodkiem pomocy społecznej. Pracuję w takim środowisku, gdzie bardzo dużo osób potrzebuje pomocy. Pojawiają się narkotyki i przemoc - wylicza dyrektorka szkoły. - Ja docieram do tych ludzi i niejednokrotnie mówię im, jak z tego wyjść, gdzie udać się po pomoc. Mam prawnicze wykształcenie, często piszę wnioski, udzielam porad, gdzie mają szukać pomocy, a nawet chwytam za słuchawkę i umawiam dzieci do lekarza. W ośrodkach szybciej ich przyjmą, bo mnie jest trudniej odmówić.

Jak mówi Bieszke-Binnenbesel, są trudne czasy, trzeba dużo rozmawiać z młodzieżą. - Życzliwością i dobrym słowem zrobi się więcej niż nakazami - dodaje. - Każdy ma w sobie dobro i trzeba je odkryć i pielęgnować. Uśmiechem można dużo zdziałać. U nas w regionie jest co robić i zachęcam cały zespół, aby nawet małymi kroczkami, ale pomagać i wspierać ludzi.

Po przyjmowaniu zgłoszeń rozpocznie się głosowanie i wówczas będziecie mogli poprzeć kandydata, który wam się najbardziej podoba.

Ostatni rok przyniósł wiele interesujących wydarzeń i inicjatyw w regionie. Zachęcamy, aby zgłosić ich animatorów. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, uzasadnienie i zdjęcie. Można je przesyłać e-mailem na adres plebiscyt@pomorska.pl, wpisując w temacie wiadomości „Człowiek Roku 2105 Gazety Pomorskiej“ lub na formularzu dostępnym na stronie internetowej Pomorskiej. Plebiscyt przebiega w dwóch etapach. Pierwszy - powiatowy zakończy się wybraniem trzech osób, które przejdą do etapu regionalnego i będą walczyć o tytuł Człowieka Roku 2015. Głosowanie w pierwszym etapie potrwa od 25 stycznia do 8 lutego, a w drugim etapie od 12 do 22 lutego.

Janina Waszczuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.