Oni najlepiej poszli śladami Wyczółkowskiego

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Joanna Pluta

Oni najlepiej poszli śladami Wyczółkowskiego

Joanna Pluta

Znamy już laureatów tegorocznego ogólnopolskiego konkursu „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Najlepsze prace są do obejrzenia w Bydgoszczy.

W sobotę w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11 została otwarta pokonkursowa wystawa IX już ogólnopolskiego konkursu fotograficznego.

Pejzaż był jednym z ulubionych motywów malarskich Leona Wyczółkowskiego. I z tym właśnie tematem tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, zmierzyło się aż 170 fotografów-amatorów.

- Na konkurs nadesłano tym razem aż 769 prac - to niemal dwukrotnie więcej niż przed rokiem, a wtedy mogliśmy już mówić o rekordzie - słyszymy w muzeum. - Skala zainteresowania oraz poziom prac z roku na rok są coraz większe.

Kto zwyciężył? Nagrody rozdano podczas wernisażu. Jury przyznało nagrodę wojewody kujawsko-pomorskiego Dagmarze Kwolek z Krakowa, nagrodę marszałka województwa dostał Franciszek Kluczyński z Łodzi, a nagrodę prezydenta Bydgoszczy otrzymała Agata Flis z Lublina.

I nagrodę w kategorii wiekowej do 16 lat dostała Wiktoria Kołcon z Łochowa, a w kategorii powyżej 16. roku życia I miejsce zajął Przemysław Kruk z miejscowości Poraj.

- Do zwiedzania ekspozycji, obejmującej 181 prac autorstwa 77 uczestników, zapraszamy do 13 marca - zachęcają pracownicy muzeum. - Z pełną listą laureatów można zapoznać się na stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl.

Na tej samej stronie znajdą Państwo formularz ankiety, którą można wypełnić i wziąć udział w losowaniu nagród. - Celem badania jest określenie zapotrzebowania na nową ofertę programową - muzealną i edukacyjną w Bydgoszczy - słyszymy w muzeum. - Ankieta jest anonimowa, a pozyskane informacje posłużą jedynie w celach statystycznych.

Każda osoba, która wypełni ankietę może wziąć udział w losowaniu upominków. Do wygrania jest 10 zestawów wybranych gadżetów i muzealnych publikacji. Ankietę można też znaleźć w kasach muzeum.

Zapraszamy.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.