Olga wytańczyła złoty medal na międzynarodowym turnieju

Czytaj dalej
Fot. ChCK
Maria Eichler

Olga wytańczyła złoty medal na międzynarodowym turnieju

Maria Eichler

Kolejny sukces Olgi Szynwelskiej. Utalentowana tancerka na podium w Mikołajkach. W niecodziennym programie.

Tancerka Chojnickiego Centrum Kultury Olga Szynwelska wzięła udział w Międzynarodowym Tygodniu Tańca w Mikołajkach, podczas którego zdobyła złoty medal w solo show dance.

Różne style

Przez kilka dni w Hotelu Gołębiewskim tancerze z całego świata prezentowali się w różnych kategoriach tańca artystycznego, m.in. disco dance, hip hopu czy baletu. Na dwóch salach równolegle odbywały się Mistrzostwa Świata Jazz, Balet i Modern oraz Międzynarodowy Festiwal Tańca.

Na festiwalu znakomicie zaprezentowała się Olga Szynwelska z Chojnickiego Centrum Kultury, która wytańczyła I miejsce w kategorii solo show dance do lat 15. Do ścisłego finału zakwalifikowały się dwie Rosjanki, Białorusinka i dwie Polki, w tym Olga. Chojniczanka zaprezentowała własny pomysł tematu oraz sama dobrała muzykę. Stworzyła show dance pt. „Łączniczka’’. Jest to piękna idea przedstawienia tańcem łączniczki z powstania warszawskiego. Do choreografii wykorzystano fragment muzyki z najnowszego filmu o powstaniu oraz fragment choreografii Sebastiana Białobrzeskiego. Nad wyrazem artystycznym całości oraz stroną techniczną pracowała Monika Michalewicz.

Gratulacje od Rosjan

Olga bardzo pięknie zrealizowała pomysł na scenie od strony artystycznej i technicznej, także kostium nawiązuje do czasów powstania, współgra z muzyką i scenografią, za co otrzymała wiele gratulacji, przede wszystkim od tancerzy z Rosji. Systematyczna praca i wielogodzinne próby przyniosły po raz kolejny wysokie osiągnięcie artystyczne.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.