Olga wytańczyła złoty medal na międzynarodowym turnieju

Czytaj dalej
Fot. ChCK
Maria Eichler

Olga wytańczyła złoty medal na międzynarodowym turnieju

Maria Eichler

Kolejny sukces Olgi Szynwelskiej. Utalentowana tancerka na podium w Mikołajkach. W niecodziennym programie.

Tancerka Chojnickiego Centrum Kultury Olga Szynwelska wzięła udział w Międzynarodowym Tygodniu Tańca w Mikołajkach, podczas którego zdobyła złoty medal w solo show dance.

Różne style

Przez kilka dni w Hotelu Gołębiewskim tancerze z całego świata prezentowali się w różnych kategoriach tańca artystycznego, m.in. disco dance, hip hopu czy baletu. Na dwóch salach równolegle odbywały się Mistrzostwa Świata Jazz, Balet i Modern oraz Międzynarodowy Festiwal Tańca.

Na festiwalu znakomicie zaprezentowała się Olga Szynwelska z Chojnickiego Centrum Kultury, która wytańczyła I miejsce w kategorii solo show dance do lat 15. Do ścisłego finału zakwalifikowały się dwie Rosjanki, Białorusinka i dwie Polki, w tym Olga. Chojniczanka zaprezentowała własny pomysł tematu oraz sama dobrała muzykę. Stworzyła show dance pt. „Łączniczka’’. Jest to piękna idea przedstawienia tańcem łączniczki z powstania warszawskiego. Do choreografii wykorzystano fragment muzyki z najnowszego filmu o powstaniu oraz fragment choreografii Sebastiana Białobrzeskiego. Nad wyrazem artystycznym całości oraz stroną techniczną pracowała Monika Michalewicz.

Gratulacje od Rosjan

Olga bardzo pięknie zrealizowała pomysł na scenie od strony artystycznej i technicznej, także kostium nawiązuje do czasów powstania, współgra z muzyką i scenografią, za co otrzymała wiele gratulacji, przede wszystkim od tancerzy z Rosji. Systematyczna praca i wielogodzinne próby przyniosły po raz kolejny wysokie osiągnięcie artystyczne.

Maria Eichler

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.