Okrągły stół dla KLO - poseł zachęca

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Okrągły stół dla KLO - poseł zachęca

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kaszubskie LO w Brusach wymaga wsparcia. Wiedzą o tym i w gminie, i w powiecie. Głośno mówi też o tym chojnicki parlamentarzysta z PiS.

Poseł Aleksander Mrówczyński deklaruje, że chce pomagać w rozwiązywaniu problemów związanych z Kaszubskim LO w Brusach. - Trzeba usiąść do stołu - mówi. - Nie ma innej drogi, by coś zmienić w tej placówce.

Jak twierdzi, lepszym wariantem dla tej szkoły byłoby, gdyby przejęła ją gmina, ale skoro tak się nie stało i skoro zarząd powiatu podjął inną decyzję, to teraz trzeba zrobić wszystko, żeby wyszła ona na prostą.

Pytamy, czy Mrówczyński uważa, że zaplanowane działania - możliwość zrobienia prawa jazdy w szkole i certyfikatu językowego oraz wyjazdy na basen w Chojnicach - wystarczą, odpowiada, że nie, ale dobrze, że w ogóle są jakieś propozycje.

Za błąd uważa tak późne zainteresowanie się problemami KLO, bo malejący nabór był sygnałem, że trzeba szybko reagować.

A na dodatek organ prowadzący dopuścił do tego, że ponad czterdziestka uczniów uczyła się w jednej klasie!

- Tak nie powinno być i ja inicjowałem dyskusję i potrzebę zmiany - komentuje teraz poseł. - Ta szkoła ma szansę, powinna być w naszym regionie, ale musi oferować dobre warunki nauki uczniom. Co prawda wiem, że jest parcie młodych, by wyjeżdżać do większego miasta, ale rodzicom zależy przecież na minimalizowaniu kosztów. A i same dojazdy są uciążliwe. Więc szkoła w miejscu zamieszkania to jest atut.

Mrówczyński jest gotowy do spotkania. Niekoniecznie musi być jego gospodarzem, ale w grę wchodzi i taka opcja, by spotkać się w jego biurze poselskim. Za niezbędny warunek powodzenia planów naprawy KLO uważa ścisłą i dobrą współpracę pomiędzy powiatem a gminą. I rzuca pomysł. - A może wybudowanie sali gimnastycznej byłoby magnesem dla szkoły i zapewniłoby jej rozwój?

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.