Okradł siedem firm. Jest już w areszcie

Czytaj dalej
Fot. Picasa
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Okradł siedem firm. Jest już w areszcie

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Policjanci zatrzymali 38-latka, który upodobał sobie cudze portfele.

Mężczyzna na razie usłyszał cztery zarzuty, ale to dopiero początek. Jest podejrzany o dokonanie jeszcze co najmniej trzech innych kradzieży w Bydgoszczy i jej okolicach.

Policjanci na podstawie zeznań świadków i nagrań z monitoringu, który zamontowany był w firmach wytypowali 38-letniego mieszkańca Nakła.

- Zatrzymaliśmy go w środę - mówi nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Wszystko wskazuje na to, że wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. Podejrzewamy, że jest odpowiedzialny także za inne kradzieże.

Za każdym razem scenariusz był ten sam. Mężczyzna unikał kamer, a jego twarz zakrywała czapka z daszkiem. Kręcił się chwilę po korytarzach przedsiębiorstw, a gdy upewnił się, że w biurach nikogo nie ma, wchodził i zabierał portfele.

- Udowodniliśmy mu, że w ten sposób okradł pracowników firm przy ul. Toruńskiej, Zygmunta Augusta i Zgorzeleckiej w Bydgoszczy oraz Chrobrego w Toruniu - wymienia Daszkiewicz. - Jego łupem padały karty płatnicze, pieniądze i dokumenty.

Do naszej redakcji zgłosiły się trzy osoby, które tak straciły portfele. - Zapytałem w innych firmach, które mieszczą się przy tej samej ulicy i okazało się, że w różnych dniach odwiedził jeszcze dwie - opowiada okradziony mężczyzna. - Niestety nasz monitoring nie zarejestrował jego twarzy, tylko ogólną sylwetkę. Na filmie widać, jak zagląda przez okna, a potem wchodzi do budynku.

Okradł siedem firm. Jest już w areszcie
kadr z monitoringu Gdy mężczyzna mijał kamery, zasłaniał twarz. Przez to bardzo trudno było go zidentyfikować.

- Część kart płatniczych wyrzucił, ktoś je znalazł i mi przyniósł - wspomina druga z ofiar. - Wciąż liczę na to, że odzyskam chociaż moje dokumenty.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.