Okno transferowe Zbigniewa Ziobry w sądach już zamknięte

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Maciej Czerniak

Okno transferowe Zbigniewa Ziobry w sądach już zamknięte

Maciej Czerniak

Minister w pół roku na stanowiskach prezesów i wiceprezesów sądów w regionie wymienił sześć osób. W całym kraju - 120 . Od poniedziałku nie może już takich zmian robić bez konsultacji z sędziami.

Sędzia Roger Michalczyk został odwołany ze stanowiska wiceprezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pismo z jego odwołaniem dotarło do sądu we wtorek. To ostatnia zmiana prezesa w naszym regionie.

Roszady w kujawsko-pomorskich sądach Zbigniew Ziobro zostawił sobie na sam koniec. Prezesi i wiceprezesi sądów okręgowych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku oraz sądów rejonowych od sierpnia byli trzymani w niepewności. Nie wiedzieli, czy szef resortu sprawiedliwości skorzysta ze swoich prerogatyw, które dawały mu „przepisy przejściowe” ustawy o ustroju sądów powszechnych podpisane w lipcu przez prezydenta.

Jakie były powody odwołania prezesów w sądach w regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.