Ojciec Jan Góra nie żyje

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
K. Koziołekredakcja@pomorska.pl

Ojciec Jan Góra nie żyje

K. Koziołekredakcja@pomorska.pl

Ojciec Jan Góra nie żyje. Dominikanin, znany m.in. z organizowanego przez siebie Spotkania Młodych Lednica 2000, zmarł w wieku 67 lat.

- Ojciec poczuł się źle podczas odprawiania mszy świętej. Przeszedł do swojego biura i zasłabł. Msza została niedokończona. Wezwaliśmy pogotowie, lecz akcja reanimacyjna była nieskuteczna. Przyczyną zgonu było zatrzymanie akcji serca - mówi Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik Lednicy 2000.

Jan Góra był dominikaninem, doktorem teologii, duszpasterzem akademickim w Poznaniu, rekolekcjonistą, prozaikiem, twórcą i animatorem ośrodków duszpasterskich. Najbardziej zasłynął jednak z organizowanych co roku spotkań ludzi młodych nad Lednicą pod Bramą-Rybą. Od tego czasu spotkania odbywają się co roku i gromadzą ponad 100 tysięcy uczestników.

- Lednica się udała, bo Duch Święty nade mną czuwał. Przy drugiej Lednicy Jan Paweł II powiedział mi, „jak ryba złapała haczyk, to ciągnij”. Dopiero wtedy uwierzyłem, że coś z tego może być - opowiadał nam w marcu tego roku. - Lednica stara się mówić do konkretnych osób, którzy rozumieją to wyzwanie - dodawał ojciec Jan Góra.

N.Kowalski

K. Koziołekredakcja@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.