mc

Ojciec i syn obrobili magazyn Służby Celnej. Prokuratura: To członkowie międzynarodowej grupy przemytników

W śledztwie dotyczącym przemytu narkotyków współpracowali ze sobą śledczy z Polski, Norwegii i Szwecji. Podejrzanym grożą kary do 10 i do 15 lat więzienia. Fot. CBŚP W śledztwie dotyczącym przemytu narkotyków współpracowali ze sobą śledczy z Polski, Norwegii i Szwecji. Podejrzanym grożą kary do 10 i do 15 lat więzienia. Ośmiu pozostaje za kratami aresztu
mc

Na co dzień zajmowali się przemytem narkotyków z Hiszpanii i Włoch do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji i Norwegii. Według Centralnego Biura Śledczego Policji i prokuratury, mogli przerzucić nawet 4 tony haszyszu, amfetaminy i kokainy. A 2 z 13 podejrzanych obrobiło w 2017 roku... urząd celny w Toruniu.

Świetnie zorganizowana przemytnicza grupa przestępcza działała na terenie całej Europy w latach 2013-2017.

- Jej trzon stanowili polscy obywatele. Dokonywała przewozu zabronionych substancji z terytorium Hiszpanii i Włoch do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Łotwy, Danii, Szwecji oraz Norwegii - mówi Olimpia Gapanowicz, naczelnik Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Według śledczych, przemytnicy przerzucili prawie cztery tony narkotyków, takich jak haszysz, kokaina i marihuana. Świetnie zorganizowana przemytnicza grupa przestępcza działała na terenie całej Europy w latach 2013-2017.

Sprawa ma również swój kujawsko-pomorski wątek.

Czytaj o tym w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
mc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.