Ogrzewanie pod lupą, czyli jak nam idzie składanie deklaracji o piecach w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Wojciech Mąka

Ogrzewanie pod lupą, czyli jak nam idzie składanie deklaracji o piecach w Bydgoszczy

Wojciech Mąka

Ruszyła akcja składania deklaracji o źródłach ogrzewania naszych mieszkań czy domów. Spółdzielnie i ADM dwoją się i troją. Deklaracje trafiają do bydgoskiego ratusza, ale ten nie dostał dodatkowych pieniędzy na to zadanie.

Obowiązek składania deklaracji o źródle ogrzewania domu albo mieszkania dotyczy wszystkich właścicieli i zarządców nieruchomości. Wypełniamy je i oddajemy w urzędach gmin od 1 lipca.

- Deklaracje trafiają do Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska, WZR także udziela zainteresowanym informacji telefonicznych. Deklaracje można składać bezpośrednio przez internet – portal udostępniony na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W przypadku złożenia deklaracji w formie papierowej, w Urzędzie Miasta informacje zostaną wprowadzone przez pracownika urzędu - informuje Martyna Sobecka z UM Bydgoszczy.

Deklaracjami w ratuszu zajmuje się 5 osób. Dotychczas bydgoszczanie złożyli 63 oświadczenia, jak ogrzewają domy. Przypomnijmy, że w przypadku istniejących obiektów na złożenie deklaracji jest rok, na nowe budynki - 14 dni.

Nie ma dodatkowych pieniędzy

Mimo dodatkowych zadań zleconych przez rząd Bydgoszcz nie otrzymała żadnych dodatkowych środków finansowych. W ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków nie przewidziano kwestii finansowania dodatkowego zatrudnienia pracowników na szczeblu gmin.

Na kim ciąży obowiązek składania deklaracji i skąd wynika obowiązek inwentaryzacji budynków przez gminy - tym w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Wojciech Mąka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.