Ogólniak z Więcborka wyżej od LO z Sępólna

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Ogólniak z Więcborka wyżej od LO z Sępólna

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

W rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku jest najlepszym liceum w powiecie.

To jednocześnie 46 lokata w województwie kujawsko-pomorskim. Warto zaznaczyć, że w województwie jest około 254 liceów, z czego 134 to licea dla młodzieży, a 120 to licea dla dorosłych. Z kolei Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie plasuje się na 49 miejscu.

Według tego samego rankingu najlepszym technikum powiatu sępoleńskiego jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sępólnie, które jest na 21 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim. 31 miejsce należało do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie. Należy nadmienić, że w województwie jest łącznie około 166 techników, w tym około 146 dla młodzieży i 20 dla dorosłych.

Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu podejmą bardzo ważną decyzję, jaką jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Takich informacji dostarcza sześć rankingów, w tym dwa główne rankingi ogólnopolskie: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2016, Ranking Techników 2016 oraz cztery ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Ranking Maturalny 2016 w grupie liceów, Ranking Maturalny 2016 w grupie techników, Ranking Olimpijski 2016, oraz Ranking Zawodowy 2016 w grupie techników. Dla uczniów i nauczycieli niezwykle cenne okażą się także podrankingi wojewódzkie.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.