Ogłaszają, że wypełnią za nas PIT-a. Skasują i na tym koniec znajomości

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko
Agnieszka Domka-Rybka

Ogłaszają, że wypełnią za nas PIT-a. Skasują i na tym koniec znajomości

Agnieszka Domka-Rybka

Uwaga na komercyjne oferty w stylu: „Rozliczę PIT-a za 25 zł”. Deklaracje, w których ujawniamy dochody mają charakter osobisty. Dlatego podatnicy, a nie np. biura rachunkowe, odpowiadają za ewentualne pomyłki.

Rozmowa dwóch kobiet oczekujących na autobus „64” w Bydgoszczy. Obie patrzą z dużym zainteresowaniem w kierunku ogłoszenia wiszącego na szybie przystanku.

Pełnomocnictwa nie pomogą. Będzie walka o odszkodowanie

„Masz może długopis? Zapiszę numer telefonu i zadzwonię. Za parę złotych wypełnią mój PIT, a ja nie będę musiała martwić się, że zrobię błąd. Czy nie lepiej, jak zrobią to za mnie fachowcy?” - pyta pierwsza z pań.

„Masz rację. Zapisz. Ja chyba także skorzystam. W deklaracji podatkowej jest dużo rubryk, więc łatwo o pomyłkę. A tak można mieć pewność, że dobrze wpiszą co trzeba i w odpowiednie miejsca. W razie, gdy nie, przynajmniej będzie na kogo zgonić” - jest przekonana druga kobieta.

Niestety, bydgoszczanki już na tym etapie popełniają błąd. Owszem, mogą skorzystać z takiej usługi, ale w razie pomyłki odpowiedzialność spocznie na nich. To samo dotyczy innych mieszkańców regionu, którzy skuszą się na podobne oferty.

Na kogo spadnie odpowiedzialność za ewentualne pomyłki w deklaracji? Kto i w jakich okolicznościach może uniknąć kary? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.