Oficjalne otwarcie sezonu turystycznego w regionie

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Oficjalne otwarcie sezonu turystycznego w regionie

Marek Weckwerth

Dwa weekendy połączone majowymi świętami to idealny czas na wypoczynek. I jest to oficjalne otwarcie tegorocznego sezonu turystycznego.

Od najbliższej soboty do 7 maja mieszkańcy regionu i przyjezdni turyści będą mieli do wyboru prawie sto imprez! - W tym roku po raz pierwszy organizujemy nie jedną wspólną imprezę, a całe mnóstwo w różnych częściach naszego regionu. Będzie ich blisko sto - mówi Agnieszka Kowalkowska, dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. - Każdy znajdzie coś dla siebie, bo imprezy organizowane są zarówno w plenerze, jak i pod dachem.

Większość jest całkowicie darmowych, inne z dużą zniżką. Na niektóre trzeba się zarejestrować, głównie na takie pod opieką przewodnika.

Takie są propozycje

Na specjalnym serwisie informacyjnym www.inauguracja. kujawsko-pomorskie.travel Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zebrała wszystkie propozycje. Każdy znajdzie coś dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół.

Propozycje można wyszukiwać w podziale na następujące kategorie: Śladami Piastów - II Weekend na Szlaku Piastowskim, Dla rodziny, Na sportowo, Spacerkiem, Dla smakoszy, Ciekawa wystawa, Dla fanów i melomanów, Za bramami natury - przygoda w Parkach Krajobrazowych.

Kalwaria Pakoska

Pod pierwszą z wymienionych propozycji, czyli - Śladami Piastów - kryje się 10 imprez, w tym pod nazwą Poznaj Kalwarię Pakoską z przewodnikiem. - Zapraszamy serdecznie do zwiedzenia naszej kalwarii - zachęca Katarzyna Lewandowska z Centrum Informacji Turystycznej w Pakości. - Można to zrobić 5 i 6 maja. Zbiórka o godzinie 10.00 pod naszą siedzibą przy ulicy Barcińskiej 11. Zwiedzanie trwa około 1,5 godziny i jest bezpłatne. Można wcześniej się zapisać lub zwyczajnie przyjść na miejsce zbiórki. Kontakt: tel. 52 356 90 41, e-mail: promocja@pakosc.pl.

Pani Katarzyna przypomina, że tutejsza kalwaria jest drugą najstarszą w Polsce. Składa się z 24 kaplic oraz kościoła Ukrzyżowania. Zwiedzanie rozpocznie się od makiety kalwarii, gdzie turyści poznają jej historię, następnie zwiedzą część kaplic.

Może miejscowości

Można też szukać propozycji po miejscowościach, które chcemy odwiedzić: Biskupin, Bożejewiczki, Brodnica, Brześć Kujawski, Bydgoszcz, Chełmno, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Jabłówko, Koronowo, Kowal, Kruszwica, Lubostroń, Łabiszyn, Pakość, Piła Młyn, Płowce, Radziejów, Strzelno, Świecie, Tleń, Toruń, Włocławek, Zławieś Wielka, Żnin.

Jeśli zatem klikniemy na przykład na Ciechocinek, wtedy do wyboru mamy: Majowy Piknik Rodzinny 2017 z zespołem Akcent oraz II Ciechocińską Paradę Majową - otwarcie sezonu kuracyjnego w Ciechocinku.

A może warto zajrzeć do Brodnicy... Tu do wyboru mamy 10 propozycji, w tym zwiedzenie Centrum Edukacji Ekologicznej, wystawy, koncerty oraz turnieje sportowe.

W Toruniu odbędzie się 15 imprez, w Bydgoszczy 12, w Grudziądzu 11, w Chełmnie 9. Także mniejsze miejscowości przygotowały coś dla mieszkańców i turystów. Warto odwiedzić Poledno koło Świecia, gdzie szykuje się Wielki Piknik w Spiżarni Pałacowej.

Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.