Odznaczyli zasłużonych dla klubu

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Odznaczyli zasłużonych dla klubu

Monika Smól

Wręczenie odznaczeń od PZPN i Pomorskiego ZPN z okazji 85-lecia klubu MKS Chojniczanka odbyło się w Urzędzie Miejskim w Chojnicach.

Na uroczystości obecni byli zasłużeni zawodnicy oraz działacze chojnickiego klubu. Obok przedstawicieli młodego pokolenia zasiedli seniorzy, którzy sercem są związani z klubem.

Z okazji 85. rocznicy istnienia klubu srebrnymi odznakami Zasłużony dla Pomorskiego Związku Piłki Nożnej odznaczeni zostali: Jacek Tobolski, Karol Synoradzki, Paweł Skiba, Artur Skiba, ks. Tomasz Mońko, Grzegorz Kapica, Czesław Jarzembiński, Sławomir Jankowski, Maciej Chrzanowski i Andrzej Borowski.

Złote odznaki Zasłużony dla Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dostali: Ryszard Rutkowski, Mariusz Pawlak, Stanisław Kuczkowski, Józef Kołak, Jerzy Dończyk.

Srebrne odznaki honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej odebrali: Kazimierz Świergiel, Leszek Szadłowski, Wiesław Piekarski, Jan Synoradzki, Jan Młynarz i Józef Dalecki.

Złotą odznaką honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej cieszą się: Arseniusz Finster, Leszek Szank, Ryszard Synoradzki, Tadeusz Stencel oraz Zdzisław Łasicki.

Brązowy medal PZPN za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej otrzymali Marek Wielewicki, Marek Szank, Gerard Orłowski i Bogdan Duraj.

Srebrny medal PZPN za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej trafiły do rąk Alojzego Wielewickiego i Bernarda Daleckiego. W imieniu tego drugiego wyróżnienie odebrał syn, Maciej.

- Klub złożył w tym roku do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej ponad sto podań o przyznanie odznaczeń i medali - informuje Jakub Piekut, rzecznik prasowy Chojniczan-ki. - Kapituły w tych związkach zadecydowały o uhonorowaniu 32 osób.

Gości powitał prezes Maciej Polasik. - Nasz klub jest już staruszkiem, ale trzyma się wyjątkowo dobrze - podkreślił prezes Chojniczanki. - Od pięciu lat seniorzy Chojniczanki grają na szczeblu centralnym. W ubiegłym roku zajęli najwyższe w historii, bo piąte miejsce w I lidze. W tym roku z kolei dotarli do 1/4 Pucharu Polski. A wśród mieszkańców zapanowała moda na Chojniczan-kę. Modne jest eksponowanie barw klubowych, wiec na ulicach widać dużo dzieci i młodzieży w klubowych barwach. Dzięki naszemu klubowi o Chojnicach i ludziach sportu się mówi.

Prezes zaznaczał, że Chojniczanka to nie tylko sport dorosłych, ale także najmłodszych.

- W lekkoatletykę i piłkę nożną zaangażowane jest czterysta młodych osób - dodał Maciej Polasik. - Bez pasjonatów sportu to nie byłoby możliwe. Pracują dla klubu bezinteresownie lub za symboliczne opłaty. Przyjazny klimat to także zasługa władz miasta. Sukcesy mają silne podstawy. A składają się na nie wierność tradycji, szacunek dla starszych kolegów oraz kultywowanie dokonań poprzedników.

Prezes przypomniał o Klubie Seniora Chojniczanki. I dziękował Tadeuszowi Stenclowi, który go założył.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.