Karol Poliński

Odszedł od nas Tadeusz Raczyński

Tadeusz Raczyński w listopadzie br. skończyłby 67 lat. Tadeusz Raczyński w listopadzie br. skończyłby 67 lat.
Karol Poliński

W piątek zmarł w szpitalu Tadeusz Raczyński, wieloletni działacz lewicy we Włocławku i regionie, radny włocławski i wojewódzki.

Tadeusz Raczyński był włocławskim radnym, także obecnej kadencji, radnym Sejmiku Wojewódzkiego, działaczem Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Urodził się 3 listopada 1949 r. we Włocławku. Był w 1990 r. współzałożycielem SdRP, pełnił m.in. funkcję sekretarza Rady Wojewódzkiej SdRP, a w latach 1994-1998 i 1998-2002 - przewodniczącego Rady Miejskiej SdRP we Włocławku. Od 2006 do 2010 roku był przewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej SLD. Kandydat do Sejmu RP w 1997 r. W latach 1994-1998 i 2010-2014 był wiceprzewodniczącym Rady Miasta. W obecnej kadencji reprezentował w radzie wyborców z okręgu Małe Południe.

Kochał naturę, dlatego chętnie spędzał czas na świeżym powietrzu. Drugą jego pasją był sport, zwłaszcza pływanie, które - jak pisał - dawało mu poczucie wolności i spojenia z naturą.

Cześć Jego pamięci!

Karol Poliński

Dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" jestem od 1983 r. Od roku 2002 kieruję włocławskim oddziałem "GP", wcześniej byłem zastępcą kierownika. Moje zainteresowania dziennikarskie dotyczą przede wszystkim tematyki politycznej i społecznej, ale także historii i współczesności mojego rodzinnego regionu - Kujaw. Chętnie również zaglądam na podwórka kultury i sportu. Obecnie, oprócz publikowania w tradycyjnym, papierowym wydaniu "Pomorskiej", chętnie korzystam z możliwości, jakie daje internet. Moje publikacje znaleźć więc można także na www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.