Jolanta Młodecka

Odpowiadamy na apel, oddajemy krew - ten najcenniejszy lek

Krew oddaje Ryszard Siemionowski z Radziejowa, pobiera Barbara Waszak z włocławskiego oddziału RCKiK. Fot. Mirosław Kowalski Krew oddaje Ryszard Siemionowski z Radziejowa, pobiera Barbara Waszak z włocławskiego oddziału RCKiK.
Jolanta Młodecka

W pierwszej w tym roku akcji poboru krwi od honorowych dawców w Radziejowie udział wzięły 52. osoby. Pozyskano 27 litrów cennego leku.

Powiat radziejowski pod tym względem zasługuje na uznanie. Podobne akcje w ubiegłym roku cieszyły się również dużym udziałem krwiodawców, do autokaru Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w trakcie każdej akcji przychodzi kilkadziesiąt osób.

Koło Honorowych Dawców funkcjonuje też przy Zarządzie Regionalnym PCK w Radziejowie. Jego członkowie nie tylko oddają krew, ale też prowadzą akcje promujące krwiodawstwo.

Na szczególne uznanie zasługują druhowie z Osięcin. Z inicjatywy Jana Sikorskiego założyli Klub Środowiskowy HDK „Strażak” i wciąż są bardzo aktywni jako honorowi dawcy.

Kolejną akcję zaplanowano na poniedziałek, 29 lutego.
Każda kolejna odbywać się będzie zawsze w czwarty poniedziałek każdego miesiąca w ambulansie RCKiK na parkingu przed starostwem.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.