Odkryli nikotynową dziuplę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Odkryli nikotynową dziuplę

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Ponad 17 tys. sztuk papierosów i 41 kg tytoniu znaleziono u 49-latki, która nielegalną sprzedaż tytoniu prowadziła w powiecie świeckim.

- Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, w wyniku prowadzonych od dłuższego czasu działań, weszli na teren wytypowanej posesji, na której miały znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe - informuje asp. szt. Maciej Rakowicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu o akcji, do jakiej doszło w środę.

Podczas przeszukania posesji zajmowanej przez 49-letnią kobietę zabezpieczyli ponad 17 000 sztuk papierosów i 41 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ponadto, w trakcie dalszych czynności, ujawnili około 14 litrów nielegalnego alkoholu. Ze wstępnych szacunków funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością gospodarczą wynika, że skarb państwa stracił z tego tytułu ponad 62 tys. zł.

- Już wkrótce kobieta zajmująca się nielegalnym procederem usłyszy zarzuty z kodeksu karnego skarbowego - mówi Rakowicz. Za naruszenie przepisów ustawy może jej grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Policja nie ujawnia, gdzie dokładnie znajdowało się „nikotynowe zagłębie”. Może mieć to związek z możliwością kolejnych zatrzymań.

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.