Urszula Sobol

Odchudzanie. Nie bójcie się korzystać z pomocy fachowców

- Na pewno trzeba podejść racjonalnie do odchudzania, aby nie zrobić sobie krzywdy. Ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana, nigdy głodówka - Fot. Archiwum Nowin - Na pewno trzeba podejść racjonalnie do odchudzania, aby nie zrobić sobie krzywdy. Ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana, nigdy głodówka - radzi Ewa Muszyńska, dietetyk z Rzeszowa.
Urszula Sobol

Zdrowy ubytek masy ciała to od 2 do 4 kg miesięcznie dla osoby dorosłej, więc jeśli chcemy pozbyć się 5 czy 15 kg, to jest to realny cel. A jeśli kilogramów jest zdecydowanie więcej? - To trzeba nastawić się na dłuższy proces. Na pewno trzeba podejść racjonalnie do odchudzania, aby nie zrobić sobie krzywdy. Ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana, nigdy głodówka - radzi Ewa Muszyńska, dietetyk z Rzeszowa.

- W gąszczu informacji, szczególnie w internecie, ciężko zweryfikować poprawność informacji. Nie bójcie się korzystać z pomocy fachowców. Służymy pomocą w naszych gabinetach dietetycznych np. Naturhouse, na pierwszej bezpłatnej konsultacji chętnie nakierujemy i zmotywujemy do działania. Warto zadać sobie pytanie, jaki tryb życia prowadzę, czy częściej jadam w mieście, czy gotuję dla całej rodziny, jakie popełniam błędy - podkreśla radzi Ewa Muszyńska, dietetyk z Rzeszowa.

Co jest najtrudniejsze, aby zrobić ten pierwszy krok?

- Najczęściej słyszę od swoich pacjentów, że najtrudniej umówić się na wizytę do dietetyka. Najgorsze są wymówki, są bardzo kreatywne i działają jak wampiry energetyczne, pożerają czas i chęci. Zrób mały krok w kierunku dużej zmiany np. dodam warzywa do 3 głównych posiłków, wypije wodę zamiast coli. Aby wspomóc motywację, pozbądźmy się przeszkód...

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.