Odchodzi, bo odwaliła kawał dobrej roboty

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Odchodzi, bo odwaliła kawał dobrej roboty

Dominik Fijałkowski

Zmiana na stanowisku skarbnika powiatu inowrocławskiego. Anna Berendt pożegnała się podczas piątkowej sesji. Zastąpi ją Bogumiła Giża.

- Nie uciekam z tonącego statku. Starosta wybrał odpowiedni moment mojego przejścia na zasłużoną emeryturę - informowała podczas piątkowej sesji Anna Berendt, skarbnik powiatu inowrocławskiego.

Radni powiatowi przyjęli uchwałę o odwołaniu pani skarbnik. W uzasadnieniu dokumentu napisano, że wniosek w tej sprawie złożył starosta, a powodem jest przejście Anny Berendt na emeryturę.

Więcej radni dowiedzieli się w innym punkcie sesji, podczas dyskusji na temat programu reformy powiatowych szkół. Starosta Tadeusz Majewski zauważył wówczas, że nie miał przychylności pani skarbnik w tej sprawie, bo prezentowała ona inną koncepcję.

Uchwała o odwołaniu pani skarbnik miała być rozpatrywana jako jedna z ostatnich podczas piątkowej sesji. Przeniesiono ją jednak na początek obrad. Nikt z radnych nie zadał ani jednego pytania. Nie było też dyskusji. Dokument przyjęto przy trzech głosach wstrzymujących się.

Anna Berendt otrzymała bukiet róż od Ryszarda Jagodzińskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Inowrocławskiego. Stosowny adres odczytał, a następnie wręczył jej starosta Majewski.

- Po 15 latach pracy w samorządzie powiatowym mam za sobą wspaniałe chwile. Zmieniały się strategie, ale dla mnie najważniejsza była lojalność. To obiecałam 15 lat temu radnym i tego dotrzymałam - mówiła podczas pożegnania Anna Barendt.

Skarbniczka przypomniała również, że przez lata pracy nigdy nie doprowadziła do zachwiania dyscypliny budżetowej.

- Mam nadzieję, że zostanę w pamięci jako osoba, która odwaliła kawał dobrej roboty - dodała Anna Berendt.

Pani skarbnik złożyła podziękowania za współpracę wielu osobom z grona rady i starostwa. Jednak samego starosty wśród nich nie wymieniła...

Nowym skarbnikiem powiatu została Bogumiła Giża, dotychczasowa naczelnik Wydziału Budżetowo-Finansowego Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.