Odblask, to żaden obciach. A może pomóc

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Odblask, to żaden obciach. A może pomóc

Mateusz Mazur

W sumie w czasie tegorocznej akcji „Widoczni-Bezpieczni w Bydgoszczy” rozdano ponad 40 tysięcy odblaskowych ludzików.

Wczoraj organizatorzy projektu wraz z partnerami podsumowali tegoroczne działania. O akcji na terenie miasta przypominano niemal stukrotnie. Rozdano też ponad 40 tysięcy odblaskowych gadżetów, które można przykleić na przykład do naszych kurtek.

- Chcieliśmy, aby dzięki takiej akcji, każdy mógł czuć się bezpieczniej na drodze. Należy promować nawyk noszenia odblasków - uważa Sławek Piotrowski, główny organizator przedsięwzięcia. - Kierujemy tą akcję nie tylko do dzieci, ale także do młodzieży i dorosłych.

Partnerzy projektu, w tym policjanci, strażacy i strażnicy miejscy odwiedzali między innymi bydgoskie szkoły, gdzie opowiadali o tym, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków po zmroku. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznych działań. Ale takich akcji nigdy nie jest za dużo. Spotkaliśmy się z bardzo dobrym odbiorem. Wykonaliśmy dobrą robotę, a dzięki temu mamy nadzieję, że uda się uratować kilka ludzkich istnień - dodał Piotrowski.

Do akcji przyłączył się także Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Odblask to duża szansa, że kierowca nas szybciej zobaczy, a to daje mu możliwości, by szybciej zareagować - przypomina Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Zwieńczeniem całego projektu był specjalny pokaz mody, który zorganizowano w Miejskim Centrum Kultury. Nagrodzono w ten sposób dzieci, które przyłączyły się do akcji i przygotowały własne stroje, zachęcające do noszenia odblasków.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.