Od pół wieku żyją razem w Witkowie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Od pół wieku żyją razem w Witkowie

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

W sobotę państwo Milachowscy świętowali 50-tą rocznicę ślubu.

Dokładnie 23 kwietnia 1966 roku kościelne „tak” powiedzieli, patrząc sobie głęboko w oczy Jadwiga Sułkowska oraz Jan Milachowski. Po ślubie zamieszkali w Witkowie, gdzie prowadzili gospodarstwo. W tę sobotę państwo Milachowscy świętowali 50-rocznicę ślubu.

Zaroiło się gości u państwa Jadwigi i Jana Milachowskich, którzy na co dzień wiodą spokojne życie w niewielkim Witkowie. Okazja była wyśmienita, bowiem dokładnie pół wieku temu Jadwiga, wówczas Sułkowska, powiedziała „tak” Janowi Milachowskiemu. Mieli wtedy nieco ponad 20 lat. Poznali się w szkole podstawowej w Witkowie. Najpierw 20 kwietnia 1966 roku wzięli ślub cywilny w USC w Kamieniu, a trzy dni później zawarli ślub kościelny. Przeprowadzili się do Witkowa. Tam prowadzili gospodarstwo rolne, które przejęli po rodzicach.

W 1998 r. jubilaci przekazali gospodarstwo synowi, z którym do dnia dzisiejszego mieszkają. Nadal pasjonują się przydomowym ogródkiem, pomagają też w utrzymaniu domu. Państwo Milachowscy wychowali trójkę synów, mają też jedną wnuczkę i pięciu wnuków.

Jaka jest ich recepta na wspólne życie? To umiejętność radzenia sobie z dobrymi, jak i złymi sytuacjami, bo i takie w ciągu całego życia wszystkich dotykają.

Oprócz rodziny i bliskich na uroczystość dotarła też reprezentacja urzędu w Kamieniu z burmistrzem Wojciechem Głomskim na czele, który wręczył jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta Polski. Później była już zabawa i czas na wspomnienia.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.