Od nas dla WOŚP 100 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
Szymon Cieślak

Od nas dla WOŚP 100 tys. zł

Szymon Cieślak

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 24. Na Pałukach też było głośno. Ludzie dawali pieniądze chętniej. Sztaby zbierały większe kwoty niż w ubiegłym roku.

Nie da się ukryć, że jeden z najgłośniejszych finałów w powiecie żnińskim miał miejsce w Janowcu Wielkopolskim. Była kwesta uliczna (nie tylko w mieście, ale także w Juncewie, Świątkowie, Kołdrąbiu, Laskowie i Żernikach). Miłośnicy sportu grali w piłkę nożną i koszykówkę. Późnym popołudniem licytowano orkiestrowe gadżety, a entuzjaści zimnych kąpieli ze Żnińskiego Klubu Morsów (także z Janowca Wlkp) weszli do wody.

Wieczorem, w ramach „światełka do nieba”, nad Janowcem rozbłysły fajerwerki. Zebrano 14 051,04 zł.

W Gąsawie na hali zorganizowano niecodzienny mecz piłki nożnej. Samorządowcy pokonali nauczycieli 3:2. Był też „Marsz dla serca” i zumba. Po południu w sali „Stodoła” odbyły się występy muzyczne, a także licytacje. Pod młotek trafiły obrazy, tort, wizyta w salonie piękności, czy pobyt w hotelu. Kwota, jaką w tym roku zebrano w Gąsawie to 8.658,76 zł.

Na scenie Gminnego Domu Kultury w Rogowie w niedzielne popołudnie swoje talenty muzyczne, taneczne i wokalne prezentowali przedszkolacy, panie z chóru „Aster”, Młodzieżowa Orkiestra Pałuk. Na zewnątrz taniec z ogniem pokazała grupa „Iskierki“. Przez cały dzień udało się zebrać 6 950,80 zł.

W Żninie wystąpili: Grip, Free Road oraz Tomasz Karolak wraz z zespołem Pączki w tłuszczu. Zebrano prawie 25 tys. zł.

Na wysokości zadania stanęli jak zwykle mieszkańcy gminy Barcin - wesprą WOŚP kwotą 29 tys. 504 zł i 67 gr. Do zakupu specjalistycznego sprzętu do szpitali dorzucą sią także mieszkańcy Piechcina. Koncert i licytacje przyniosły 8 tys. 806 zł 96 gr.

Pieniądze zbierano jak zwykle także w gminie Łabiszyn. W samym mieście do puszek trafiło 4 tys. 318 zł 39 gr. W Lubostroniu zebrano 4 tys. 360 zł 32 gr.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.