Od najmłodszych lat uczą dbałości o język polski

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Od najmłodszych lat uczą dbałości o język polski

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W szkole w Raciążu obchodzono Tydzień Języka Polskiego. Zorganizowano konkursy, recytację i apel podsumowujący.

Głównym celem zorganizowania tego tygodnia było zainteresowanie uczniów poprawnością i kulturą języka ojczystego, rozwijanie umiejętności pisania, mówienia, słuchania oraz wyrażania.

W ramach tego przedsięwzięcia nauczycielka języka polskiego Kamila Cajmer we współpracy z samorządem uczniowskim zorganizowała różnorodne konkursy, w których uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę. Każdy z konkursów przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I - III i klas IV - VI.

Polonistka przedstawiła założenia projektu oraz zapoznała z planem pracy na cały tydzień. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem przewodnim. Poniedziałek to była „Corrida“, czyli Walka z bykami! Wtorek - „Mój język świadczy o mnie- wypowiadamy wojnę wulgaryzmom“, w środę mówiono o tym, że kto czyta, żyje wielokrotnie. W czwartek - „Zemsta logopedy“, no i w piątek piękna recytacja.

- Wszystkim uczniom biorącym udział w przygotowanych konkursach serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - podkreślają nauczyciele. - Zachęcamy do czytania i pięknego wysławiania.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.