Od dzisiaj do Łęgnowa tramwaje nie zabiorą

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Od dzisiaj do Łęgnowa tramwaje nie zabiorą

Mateusz Mazur

Drogowcy przez miesiąc będą wymieniać podkłady pod torami.

Prace, jakie dzisiaj się rozpoczynają nie są zbyt skomplikowane. Drogowcy przyznają, że same szyny w kierunku Łęgnowa są w dobrym stanie i na razie na szczęście nie trzeba ich zastąpić nowymi.

- Remont będzie polegał na wymianie 200 podkładów, które znajdują się pod torowiskiem - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Roboty będą prowadzone na stumetrowym odcinku od pętli Stomil w kierunku Łęgnowa. Podkłady w tym miejscu wykonane są z drewna. Nowoczesna infrastruktura drogowa umożliwia już układanie podkładów betonowych, ale w tym miejscu jest to nie możliwe. Drogowcy tłumaczą, że w przeciwnym wypadku całe torowisko straciłoby stabilność. Prace spowodują, że mieszkańcy Łęgnowa przez około miesiąc zostaną pozbawieni dojazdu tramwajowego. - Dostęp do tego fragmentu jest utrudniony, ponieważ znajduje się on w wykopie. Dlatego potrzebujemy na remont miesiąc czasu, Gdyby odcinek był na prostej płaszczyźnie, prace potrwałyby maksymalnie 2 tygodnie - uważa rzecznik.

W związku z rozpoczęciem robót tramwaje linii nr 6 i 9 zostaną tymczasowo skierowane do pętli Stomil. Mieszkańcy osiedla nie zostaną jednak całkowicie odcięci od centrum miasta. Na trasie Stomil - Łęgnowo uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza „Za T6”. Pojazdy będą zatrzymywać się na przystankach: „Stomil”, „Hutnicza-Nowotoruńska” oraz „Łęgnowo”. Bilety, które zostaną skasowane w tramwajach linii 6 i 9 zachowają ważność w autobusie „Za T6” i odwrotnie.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.