Od dziewięćdziesięciu lat zachwycają

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk

Od dziewięćdziesięciu lat zachwycają

Janina Waszczuk

Po liturgii odprawionej przez ks. Andrzeja Kossa uroczystość przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury w Tucholi.

Gości przywitał dyrektor GOK-u Andrzej Urbański. Historię orkiestry przybliżyła Magdalena Lipkowska. Z niecierpliwością uczestnicy uroczystości czekali na koncert jubilatki, który zaczarował wszystkich swą muzyką.

Były podziękowania

Orkiestra gościła przedstawicieli orkiestry dętej z Bysławia, dla której kapelmistrzem jest również Andrzej Ponicki. Pan Andrzej swą funkcję w Bysławiu pełni od 5 lat, natomiast w Śliwicach od 2 lat. - Nie zabrakło również podziękowań dla Franciszka Sowińskiego za wieloletnią funkcję kapelmistrza orkiestry dętej przy OSP w Śliwicach oraz Anny Blaumann, która również pełniła powyższą funkcję - informują w ośrodku kultury. - Po koncercie obecni zaśpiewali sto lat oraz wypili lampkę szampana za zdrowie członków orkiestry.

Z opłatkiem

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nie mogło zabraknąć opłatka, którym podzielili się obecni na uroczystości. Po oficjalnej części uroczystości wystąpili: Jarosław Kęsik, Weronika Sabiniarz, Przemysław i Mateusz Spychalski, Alicja Kozłowska oraz Oliwia Selka. Były także występy aerobiku, a Dominika Kwintal z Krzysztofem Tomaszewskim zatańczyli na scenie. Dla przybyłych gości członkowie orkiestry przygotowali filmik z jej życia, który pokazał, jak spędzają czas w trakcie swoich wyjazdów koncertowych.

Wdzięczny kapelmistrz

Andrzej Ponicki podziękował władzom gminy i prezesom jednostek OSP za nowe mundury oraz okazaną pomoc w każdej sytuacji, dyrektorowi GOK-u za umożliwienie korzystania z sali na próby orkiestry oraz tym, którzy przyczyniają się do tworzenia historii orkiestry dętej OSP w Śliwicach.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.