Oczarował swą poezją konkursowe jury, zdobył drugą nagrodę

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Jolanta Młodecka

Oczarował swą poezją konkursowe jury, zdobył drugą nagrodę

Jolanta Młodecka

Mateusz Manelski z Radziejowa szczycić się może nieprzeciętną wyobraźnią i „lekkością pióra” sprawiającą, że jego prace czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Mateusz Manelski jest uczniem 4 klasy technikum logistycznego. Zdobył drugą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim, zorganizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Konkurs przeprowadzono z okazji otwarcia wystawy pt. „Z orłem białym przez wieki. Symbol państwa, władców i narodu”. Miał na celu zachęcenie uczniów do poznania polskich symboli narodowych, rozwijania twórczych pasji.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczniowie mogli wybrać jeden z trzech gatunków literackich: wiersz, opowiadanie, esej, w którym zaprezentowali wizerunek orła białego jako symbolu Polski i Polaków.

Ogromne zainteresowanie udziałem w konkursowych zmaganiach sprawiło, że ilość nadesłanych prac spowodowała opóźnienie ogłoszenia wyników o cały tydzień! Dlatego tym większy jest sukces Mateusza, który oprócz nieprzeciętnej wyobraźni, szczycić się może także „lekkością pióra” sprawiającą, że jego prace czyta się z prawdziwą przyjemnością - informują Aurelia Barczak i Agnieszka Górczyńska, nauczycielki z radziejowskiego „Mechanika”.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.