Ochroniarz młody czy stary. Na straży swoich zarobków stać przecież musi

Czytaj dalej
Fot. Piotr Mizerski
Katarzyna Piojda

Ochroniarz młody czy stary. Na straży swoich zarobków stać przecież musi

Katarzyna Piojda

- Nie tyle o kult pracy chodzi, co o to, żeby w portfelu wystarczyło do końca miesiąca - mówią renciści i emeryci, którzy sobie dorabiają.

Pan w wieku około 70 lat, podpierający się kulą. Pewnie rencista/emeryt, ale na pewno pracujący. Jest ochroniarzem w galerii handlowej w Bydgoszczy. Sprawdza m.in. tereny na tutejszym parkingu.

Kilka dni temu na tym parkingu dwóch młodych mężczyzn zaczęło się bić, starszy ochroniarz nie miał szans, żeby ich rozdzielić. Senior o kuli kontra dwóch agresywnych osiłków - pojedynek z góry skazany na przegraną tego pierwszego.

Kilka dni temu na parkingu galerii handlowej dwóch młodych mężczyzn zaczęło się bić. Starszy ochroniarz nie miał szans, żeby ich rozdzielić. Senior o kuli kontra dwóch agresywnych osiłków - pojedynek z góry skazany na przegraną tego pierwszego. 

Przybywa pracujących seniorów. W ciągu 4 lat ich grono powiększyło się o 30 procent. Rekordzista w kraju to mężczyzna, który jeszcze jako 95-latek pracował

Najbogatszy w Kujawsko-Pomorskiem emeryt dostaje miesięcznie prawie 23 000 zł. Ma 81 lat na karku, ale jeszcze niedawno pracował.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Nie mam broń Boże nic przeciwko pracy emerytów i rencistów, ale ile jest wart, na ile jest skuteczny taki ochroniarz, który w ogóle ma problemy z poruszaniem się, a niestety takich widuje się dość często, szczególnie w galeriach, czy supermarketach. Ciekaw jestem jak się zachowa, jak szybko jest w stanie zareagować na jakiekolwiek zagrożenie ? Przecież w tym wieku prawie zawsze czas reakcji oraz prawidłowa ocena sytuacji są znacznie spowolnione, inne. Wolę nawet nie myśleć co się stanie, jak na przykład w banku będzie próba napadu, czy rabunku, a niestety już kilka razy widziałem pana sporo po 60, oczywiście odpowiednio ubrany i uzbrojony, ale czy na pewno skuteczny - wątpię. Według mnie w tej sytuacji najistotniejsze są rutyna oraz przede wszystkim nuda - jak nic się nie dzieje przez wiele godzin, tylko się chodzi, stoi nic nie robiąc, to człowiek nie reaguje tak szybko i tak sprawnie. Może powinny być jakieś normy, czy specjalistyczne badania, które nie dopuszczą "emerytów" do takich odpowiedzialnych i często bardzo niebezpiecznych zawodów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.