Ochotnicy z Rudy mają nowy wóz strażacki

Czytaj dalej
Fot. nadesłane/osp ruda
Aleksandra Pasis

Ochotnicy z Rudy mają nowy wóz strażacki

Aleksandra Pasis

Nabytek druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie to powód do dumy! Zajmie on miejsce w garażu starego i wysłużonego jelcza... rocznik 1985!

- Ten wóz wciąż nam się psuł. Po powrocie niemalże z każdego wyjazdu oddawaliśmy go do naprawy - mówi Marcin Wołoszyn z OSP w Rudzie. - A to beczka ciekła, a to sprzęgło wysiadało...

Potrzebę wymiany sprzętu dostrzegł wójt gminy Grudziądz, Andrzej Rodziewicz, który postanowił zabezpieczyć w budżecie samorządu 400 tys. zł na zakup nowego wozu. Zgodzili się na to radni.

- 300 tysięcy złotych pozyskaliśmy z Funduszu Ochrony Środowiska i 13 tysięcy złotych dołożyliśmy ze środków własnych - dodaje Marcin Wołoszyn. - W tej chwili załatwiamy dokumenty: ubezpieczenie OC i tablice rejestracyjne. Chcemy by jak najszybciej samochód był gotowy do wyjazdów do akcji.

Wóz musi zostać jeszcze wyposażony w sprzęt do ratownictwa medycznego. Jego atutem jest konstrukcja ułatwiająca poruszanie się po terenach leśnych i piaszczystych. Posiada zbiornik, w którym mieści się 3,5 tysiąca litrów wody!

Jednostka OSP w Rudzie jest „podpięta” do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co oznacza, że druhowie są doskonale wyszkoleni i dysponują odpowiednim sprzętem, by w pełni uczestniczyć w akcjach.

Ponadto OSP w Rudzie z racji sąsiedztwa jednostki z autostradą wyjeżdża do zdarzeń drogowych na A 1.

Aktualnie na wyposażeniu remizy są trzy samochody bojowe. Dwa iveco i lublin.

W Rudzie działa 36 strażaków-ratowników, którzy wyjeżdżają do pożarów i wypadków.

Uroczyste przekazanie nowego iveco zaplanowane jest w sobotę podczas dożynek w GOK-u w Małym Rudniku.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.