Ochotnicy z Rudy mają nowy wóz strażacki

Czytaj dalej
Fot. nadesłane/osp ruda
Aleksandra Pasis

Ochotnicy z Rudy mają nowy wóz strażacki

Aleksandra Pasis

Nabytek druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie to powód do dumy! Zajmie on miejsce w garażu starego i wysłużonego jelcza... rocznik 1985!

- Ten wóz wciąż nam się psuł. Po powrocie niemalże z każdego wyjazdu oddawaliśmy go do naprawy - mówi Marcin Wołoszyn z OSP w Rudzie. - A to beczka ciekła, a to sprzęgło wysiadało...

Potrzebę wymiany sprzętu dostrzegł wójt gminy Grudziądz, Andrzej Rodziewicz, który postanowił zabezpieczyć w budżecie samorządu 400 tys. zł na zakup nowego wozu. Zgodzili się na to radni.

- 300 tysięcy złotych pozyskaliśmy z Funduszu Ochrony Środowiska i 13 tysięcy złotych dołożyliśmy ze środków własnych - dodaje Marcin Wołoszyn. - W tej chwili załatwiamy dokumenty: ubezpieczenie OC i tablice rejestracyjne. Chcemy by jak najszybciej samochód był gotowy do wyjazdów do akcji.

Wóz musi zostać jeszcze wyposażony w sprzęt do ratownictwa medycznego. Jego atutem jest konstrukcja ułatwiająca poruszanie się po terenach leśnych i piaszczystych. Posiada zbiornik, w którym mieści się 3,5 tysiąca litrów wody!

Jednostka OSP w Rudzie jest „podpięta” do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co oznacza, że druhowie są doskonale wyszkoleni i dysponują odpowiednim sprzętem, by w pełni uczestniczyć w akcjach.

Ponadto OSP w Rudzie z racji sąsiedztwa jednostki z autostradą wyjeżdża do zdarzeń drogowych na A 1.

Aktualnie na wyposażeniu remizy są trzy samochody bojowe. Dwa iveco i lublin.

W Rudzie działa 36 strażaków-ratowników, którzy wyjeżdżają do pożarów i wypadków.

Uroczyste przekazanie nowego iveco zaplanowane jest w sobotę podczas dożynek w GOK-u w Małym Rudniku.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.