Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Maciej Czerniak

Obywatel zatrzymał pijanego kierowcę, który okazał się... policjantem

Bywa - i tak dzieje się coraz częściej - że kierowców stwarzających zagrożenie na drodze zatrzymują inni użytkownicy ruchu drogowego. Mogą to robić w Fot. Policja Bywa - i tak dzieje się coraz częściej - że kierowców stwarzających zagrożenie na drodze zatrzymują inni użytkownicy ruchu drogowego. Mogą to robić w ramach obowiązującego prawa
Maciej Czerniak

Pijani: policjant, kierowca z pizzerii, motorowerzysta i kurier. To „ofiary” tylko ostatnich tygodni. Zostali ujęci przez świadków i przekazani policji. Każdemu wolno to zrobić, ale nie każdy ma odwagę.

Mundurowy wsiadł za kierownicę i uczestniczył w stłuczce. Miał 3,5 promila alkoholu. Poszkodowany kierowca zatrzymał go do przyjazdu policji. Funkcjonariusz został natychmiast zwolniony ze służby.

Do tego zdarzenia doszło na ulicy Łanowej we Włocławku. Wieczorem zderzyły się tam dwa samochody - peugeot i vw transporter. Kierowca drugiego auta wysiadł i kiedy podszedł do kierującego peugeotem, poczuł od niego alkohol. Nie pozwolił mu odjechać z miejsca zdarzenia i wezwał policję. Wtedy jeszcze nie miał pojęcia, że właśnie dokonał obywatelskiego ujęcia... policjanta.

Mundurowy już nie pracuje, a trzeba zaznaczyć, że w szeregach policji spędził kilkadziesiąt lat. Niewiele brakowało mu już do emerytury.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa we Włocławku, ale - jak zapowiada zastępca szefa tej jednostki prok. Arkadiusz Arkuszewski - postępowanie prawdopodobnie zostanie przeniesione do innej prokuratury.

- Osoba prywatna zabrała sprawcy kluczyki od pojazdu i uniemożliwiła dalszą jazdę. Badanie wykazało, że kierujący peugeotem miał 3,5 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy - mówi prok. Arkuszewski.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy cywil - w tym przypadku kierowca - bierze sprawy w swoje ręce i dostarcza policji sprawcę przestępstwa. Więcej o takich zdarzeniach przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maciej Czerniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.