Sławomir Wojciechowskimaryla.rzeszut@pomorska.pl

Obronić swoją twierdzę

16 stycznia tego roku Joker pokonał Karpaty 3:0 (26, 24, 14). Od tego meczu nie przegrał u siebie żadnego meczu. Mamy nadzieję, że po sobocie hala w Fot. Sławomir Wojciechowski 16 stycznia tego roku Joker pokonał Karpaty 3:0 (26, 24, 14). Od tego meczu nie przegrał u siebie żadnego meczu. Mamy nadzieję, że po sobocie hala w Świeciu pozostanie niezdobytą twierdzą.
Sławomir Wojciechowskimaryla.rzeszut@pomorska.pl

Pierwszoligowe siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie rozpoczynają pucharową część sezonu. W ćwierćfinale grają z Karpatami Krosno.

Przez całą rundę rewanżową jokerki toczyły z siatkarkami z Podkarpacia korespondencyjny pojedynek o 4. miejsce. Ostatecznie krośnianki nie oddały go. W sezonie zasadniczym były o dwa punkty lepsze. Dlatego ćwierćfinał, grany do dwóch zwycięstw, rozpocznie się w Świeciu. Z kolei drugi mecz i ewentualnie trzeci odbędą się w Krośnie.

W przypadku starć Jokera z Karpatami ma to duże znaczenie, bo w czterech dotychczasowych spotkaniach w I lidze zawsze wykorzystywali oni atut własnej hali. Świecianki wygrywały u siebie 3:1 i 3:0, zaś na wyjeździe przegrywały 2:3 i 0:3. Poza tym w tym sezonie Karpaty rzadko przegrywały we własnej hali. W Krośnie zwyciężyli tylko Budowlani Toruń 3:2 i ŁKS Commercecon Łódź 3:2. Jednak trzeba pamiętać, że faza play off rządzi się swoimi prawami. Było wiele przypadków, że niżej notowani w tabeli okazywali się lepsi. W tym gronie przed rokiem znalazł się Joker.

W poprzednim sezonie startował on do fazy pucharowej z tej samej pozycji, czyli 5. miejsca. Nie przeszkodziło mu to w pokonaniu w ćwierćfinale już w dwóch meczach Ekstrima Gorlice (3:2 i 3:1). Teraz w Świeciu zapewne liczą na powtórkę. Bez wątpienia najważniejsze będzie sobotnie otwarcie. Zwycięstwo da przewagę psychiczną przed dalekim wyjazdem do Krosna.

W Jokerze nastroje są bojowe.

- Mimo problemów zdrowotnych chcemy grać jak najdłużej - podkreśla trener Jokera Andrzej Nadolny. - W play off wszystko zaczyna się od nowa, więc teoretycznie każda z tych ośmiu drużyn może być mistrzem. Po udanej rundzie rewanżowej zamierzamy dalej wygrywać i dawać radość kibicom. Chcemy powalczyć o medal, którego nie udało się nam zdobyć rok temu. Wola walki w drużynie jest duża, ale nie wiemy czy wystarczy nam sił.

Pierwszy ćwierćfinałowy mecz z Karpatami rozpocznie się w sobotę o godz. 17 w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.

W ramach przygotowań do konfrontacji z Karpatami świecianki przed świętami zagrały we Władysławowie sparing z reprezentacją Polski juniorek. Joker wygrał go 3:2 (-23, -24, -23, 16, 19).

Sławomir Wojciechowskimaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.