Obrazki na tekturce nie tylko z pejzażem

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Obrazki na tekturce nie tylko z pejzażem

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Lubimy swojskie klimaty, ale kusi nas też egzotyka. Po raz kolejny w Chojnicach mamy okazję poznać bliżej Kraj Kwitnącej Wiśni. Zachęcamy!

Od soboty do poniedziałku chojniczanie mogą przenieść się na chwilę do Japonii. Podczas Dni Kultury Japońskiej czeka ich wiele atrakcji. Jedna - zupełnie wyjątkowa, bo tylko przez trzy dni w podziemiach kościoła gimnazjalnego będzie można oglądać oryginalne dzieła sztuki japońskiej Shikishi. Wszystko dzięki kolekcji Romana Widawskiego, który od kilku lat przywozi do Chojnic „po kawałku” swoje zbiory.

Sam uprawia aikido, więc uczestniczy też w dwudniowym seminarium, które towarzyszy Dniom.

- Zachęcam do obejrzenia wystawy w podziemiach kościoła - mówi. - Może nie jest to sztuka z najwyższej półki, ale w Japonii bardzo popularna.

Tematyka malunków na tekturowych tabliczkach jest dość urozmaicona - od pejzaży po portrety, więc warto popatrzeć...Zwłaszcza że raczej nie należy odkładać tego na później, skoro wystawa będzie błyskawicznie demontowana. A poza tym co na Dniach? W sobotę w podziemiach warsztaty origami i wystawa Artura Biernackiego, a w ChK spotkanie z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem. W niedzielę oprócz wystawy Widawskiego także wykład Piotra Faryny o estetyce japońskiej sztuki użytkowej. W poniedziałek DKF „Ognie w polu”.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.