O nowoczesnych metodach nauczania

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Karolina Rokitnicka

O nowoczesnych metodach nauczania

Karolina Rokitnicka

Niemal 250 nauczycieli języków obcych z województwa brało udział w projekcie „Coaching i tutoring - w stronę nowoczesnej pracy dydaktycznej”.

Jednym z jego efektów jest publikacja, w której zawarto rozprawy naukowe i metodyczne oraz autorskie programy nauczania i relacje z wizyt studyjnych. W gronie autorów jest nauczycielka ZS1 w Golubiu-Dobrzyniu Ewa Tułodziecka.

- Metoda tutoringu to indywidualna relacja między nauczycielem a uczniem. Nauczyciel koncentruje się na konkretnych potrzebach i problemach młodego człowieka, rozbudza motywację do samorozwoju.Tematyka i obszary pracy są uzależnione od zainteresowań ucznia - wyjaśnia pani Ewa.

Finał projektu nastąpił podczas konferencj zorganizowanej w Departamencie Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Podczas niej dwoje nauczycieli z województwa, w tym Ewa Tułodziecka wygłosiło referaty. - Projekt zakładał wyposażenie nauczycieli w umiejętności pracy metodą coachingu i tutoringu poprzez uczestnictwo w szeregu szkoleń, m.in. dotyczących oceniania kształtującego, i pisania programów nauczania - dodaje Ewa Tułodziecka.

W ramach projektu zorganizowano też. trzy wizyty studyjne - w Finlandii i w Niemczech. Pojechało na nie 93 nauczycieli z regionu.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.