O nowej chcą rozmawiać, starą konsytuację łamią

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Jolanta Zielazna

O nowej chcą rozmawiać, starą konsytuację łamią

Jolanta Zielazna

Spotkanie konsultacyjne „Wspólnie o konstytucji” miało dotyczyć wymiaru sprawiedliwości w nowej ustawie zasadniczej. Miało.

Ale naten temat, mimo wysiłków prezydenckiego ministra Pawła Muchy oraz sędziego Wiesława Johanna (sędzia TK wstanie spoczynku, obecnie reprezentant prezydenta wKRS) ikonstytucjonalistki prof. Anny Młynarskiej-Sobaczewskiej, mówiono niewiele.

Bo trudno było części zebranych przejść do porządku dziennego nad tym, co akurat w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy w sejmowych komisjach, podczas prac nad prezydenckimi projektami ustaw o SN i KRS, czy prac nad PiS-owskim projektem zmian ordynacji wyborczej.

Na spotkanie przyszła niezbyt liczna grupa: prawnicy, samorządowcy, wykładowcy akademiccy, mieszkańcy. Jak przebiegała dyskusja? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.