O mały włos zostaliby bez wody na święta

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Aleksandra Pasis

O mały włos zostaliby bez wody na święta

Aleksandra Pasis

Trzy rodziny mieszkające w kamienicy w centrum Grudziądza zostały odcięte od wody. Powód? Właścicielka nie płaciła rachunków.

Jeszcze wczoraj w niemal ekspresowym tempie częściowo dług pobiegła zapłacić - do wodociągów - jedna z lokatorek budynku przy ul. Piłsudskiego.

- Nie wyobrażam sobie, by na święta zostać bez wody - mówiła grudziądzanka. - To absurd! Płaciłam regularnie właścicielce wszystkie należności na konto, a ja i pozostali mieszkańcy ponosimy konsekwencje tego, że nie regulowała rachunków od miesięcy we wszystkich instytucjach.

Jak wynika, z relacji naszej Czytelniczki, lokatorzy z tej kamienicy nie mają też prądu, nie są wywożone odpady... - Tak dalej żyć się nie da! - twierdzi grudziądzanka.

Z jej relacji i innych osób zaangażowanych w tę sprawę wynika, że ponad 80 -letnia właścicielka kompletnie nie panuje nad sytuacją w kamienicy.

- Rachunki z tej nieruchomości nie są opłacane od lipca ubiegłego roku - wyjaśnia Małgorzata Paździor - Roclawski, rzecznik prasowy Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni. - Procedurę dotyczącą odłączenia wody rozpoczęliśmy w połowie grudnia. Liczyliśmy na polubowne załatwienie tej sprawy, ale wszystkie możliwości zostały wyczerpane. Zgodnie z przepisami powiadomiliśmy o tej sytuacji m.in. sanepid i prezydenta Grudziądza. Wodę odłączyliśmy na początku tygodnia.

Po tym jak nasza Czytelniczka uregulowała częściowo dług, pracownicy wodociągów jeszcze w piątek podłączyli wodę.

Do tematu wrócimy.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.