O mały włos zostaliby bez wody na święta

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Aleksandra Pasis

O mały włos zostaliby bez wody na święta

Aleksandra Pasis

Trzy rodziny mieszkające w kamienicy w centrum Grudziądza zostały odcięte od wody. Powód? Właścicielka nie płaciła rachunków.

Jeszcze wczoraj w niemal ekspresowym tempie częściowo dług pobiegła zapłacić - do wodociągów - jedna z lokatorek budynku przy ul. Piłsudskiego.

- Nie wyobrażam sobie, by na święta zostać bez wody - mówiła grudziądzanka. - To absurd! Płaciłam regularnie właścicielce wszystkie należności na konto, a ja i pozostali mieszkańcy ponosimy konsekwencje tego, że nie regulowała rachunków od miesięcy we wszystkich instytucjach.

Jak wynika, z relacji naszej Czytelniczki, lokatorzy z tej kamienicy nie mają też prądu, nie są wywożone odpady... - Tak dalej żyć się nie da! - twierdzi grudziądzanka.

Z jej relacji i innych osób zaangażowanych w tę sprawę wynika, że ponad 80 -letnia właścicielka kompletnie nie panuje nad sytuacją w kamienicy.

- Rachunki z tej nieruchomości nie są opłacane od lipca ubiegłego roku - wyjaśnia Małgorzata Paździor - Roclawski, rzecznik prasowy Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni. - Procedurę dotyczącą odłączenia wody rozpoczęliśmy w połowie grudnia. Liczyliśmy na polubowne załatwienie tej sprawy, ale wszystkie możliwości zostały wyczerpane. Zgodnie z przepisami powiadomiliśmy o tej sytuacji m.in. sanepid i prezydenta Grudziądza. Wodę odłączyliśmy na początku tygodnia.

Po tym jak nasza Czytelniczka uregulowała częściowo dług, pracownicy wodociągów jeszcze w piątek podłączyli wodę.

Do tematu wrócimy.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.